7.1 C
Zator
piątek, 19 kwietnia 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Projekcja filmu „Zapora” w ROK

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto obchodzone 1 marca. W ten szczególny dzień w roku chylimy czoła przed bohaterami, którzy do końca swoich dni walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego poświęconemu temu tematowi – „ZAPORA”.

Film o jednym z najbardziej niezłomnych dowódców polskiego podziemia niepodległościowego, cichociemnym – majorze Hieronimie Dekutowskim. Jest to przede wszystkim zapis wspomnień podkomendnych mjr. „Zapory”, kolegów, przyjaciół i członków rodziny. Z ich opowieści wyłania się obraz człowieka wymagającego i upartego, a jednocześnie wrażliwego i tęskniącego za normalnym życiem. Historie opowiadane przez dawnych podkomendnych Dekutowskiego uzupełniają liczne zdjęcia, dokumenty i animacje przedstawiające najważniejsze akcje „Zaporczyków”. Mjr Dekutowski, podobnie jak inni żołnierze wyklęci, skazany został przez komunistów na wieczną niepamięć. Powrócił jako bohater.

Seanse dla młodzieży szkolnej: godz.8.30, godz.10.00, rezerwacja terminu do 27 lutego

Seans może się odbyć dzięki współpracy z Biurem Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
9.8 °
4.9 °
58 %
5.2kmh
66 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -