19.1 C
Zator
czwartek, 6 października 2022
- REKLAMA -

#ZATOR Pożar nad ranem na ul. Mickiewicza

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dziś nad ranem około godziny 4:18 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oświęcimiu odebrało zgłoszenie, że przy ul. Adama Mickiewicza coś się pali.

Na miejsce niezwłocznie skierowano jednostki ochrony przeciwpożarowej. Po dotarciu naszego zastępu okazało się, że cały budynek jest zadymiony, a źródło pożaru znajduje się w piwnicy. Nasza rota w aparatach ochrony dróg oddechowych próbowała dostać się do źródła ognia, lecz bardzo duże zadymienie, zerowa widoczność oraz bardzo wysoka temperatura skutecznie to uniemożliwiły.

Działania strażaków w pierwszych chwilach po przybyciu polegały na schładzaniu gazów pożarowych oraz powstrzymanie przedostania się płomieni do innych pomieszczeń budynku mieszkalnego. Dopiero kolejnym strażakom udało się dotrzeć do piwnicy i zlokalizować, a następnie ugasić pożar.

Dopiero wtedy strażacy mogli przystąpić do oddymiania pomieszczeń, a także wynoszenia z piwnicy spalonych elementów wyposażenia.

W czasie prowadzonych działań lokatorka budynku gorzej się poczuła, w związku z tym strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a później przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

W akcję zaangażowane były jednostki z Oświęcimia, Przeciszowa, Zatora i Podolsza.
Przed godziną 7 działania zostały zakończone, a zastępy wróciły do jednostek.

Info i foto: OSP Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
pochmurnie
19.1 ° C
19.9 °
18.7 °
58 %
3.3kmh
24 %
czw.
19 °
pt.
20 °
sob.
20 °
niedz.
14 °
pon.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -