19.9 C
Zator
niedziela, 19 maja 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Porwanie dla okupu. Sprawcy już są za kratkami

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze oraz funkcjonariusze oświęcimskiej komendy Policji odnaleźli i uwolnili uprowadzonego 25 – latka. Trzech mieszkańców powiatu wadowickiego podejrzanych o jego porwanie trafiło do aresztu, a wobec kobiety, która im pomagała, prokurator zastosował dozór policyjny.

W sobotę (26.09.) tuż po godzinie 23, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany przez świadka zdarzenia o porwaniu 25 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Za jego uwolnienie sprawcy zażądali pięciu tysięcy złotych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna został siłą wyprowadzony przez trzech sprawców z przyczepy kempingowej zaparkowanej na jednym z łowisk wędkarskich w gminie Zator, a następnie wrzucony do samochodu marki Opel, którym kierowała kobieta.

Na miejsce błyskawicznie udało się kilka patroli, które rozpoczęły poszukiwania uprowadzonego oraz sprawców porwania. Informacja o zdarzeniu natychmiast została przekazana wszystkim patrolującym powiat służbom. Komunikat trafił również do sąsiednich jednostek Policji.

Po kilkudziesięciu minutach intensywnych poszukiwań, w rejonie wiaty myśliwskiej,  znajdującej się przy jednym z zatorskich stawów, policjanci odnaleźli pojazd należący do porywaczy. Następnie podczas dokładnej penetracji terenu zatrzymali dwoje ukrywających się porywaczy oraz uprowadzonego 25 – latka. Pokrzywdzony posiadał liczne obrażenia ciała, których doznał w wyniku pobicia, została mu więc udzielona pomoc przedmedyczna, a następie pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala.

Z kolei zatrzymana para tj. 21 – letnia kobieta oraz jej 27 – letni partner mieszkańcy powiatu wadowickiego, trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W niespełna dwie doby po zdarzeniu dołączyli do nich dwaj pozostali sprawcy. Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli maczetę, której sprawcy używali podczas porwania i dewastacji przyczepy kempingowej.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Na podstawie zebranych dowodów podejrzanym postawiono zarzuty: usiłowania wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności człowieka oraz używania gróźb i przemocy w celu zmuszenia do zwrotu wierzytelności; spowodowanie obrażeń ciała oraz uszkodzenia mienia. Policjanci ustalili również, że motywem działania sprawców było wymuszenie od 25 – latka zwrotu 2 tysięcy złotych za wykonaną pracę.

Wobec trzech mężczyzn biorących udział w porwaniu, prokurator wystąpił do Sądu z wnioskami o zastosowanie aresztu tymczasowego, natomiast wobec podejrzanej zastosował policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz poręczenie majątkowe. Sędzia przychylił się do prokuratorskich wniosków więc zatrzymani wprost z sali sądowej trafili do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione przestępstwa porywaczom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

??????

Info KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
19.9 ° C
22.7 °
18 °
59 %
3.2kmh
70 %
niedz.
18 °
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
19 °
czw.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -