10.8 C
Zator
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

#ZATOR Podejrzany o jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymany podczas pościgu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze podczas pościgu pieszego zatrzymali 35 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Wpadł dzięki wzorowej reakcji innego kierowcy.

W sobotę (6.05.2023) tuż przed godziną 22 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców jadącego trasą Wadowice – Zator (DK 28), dotyczące samochodu marki Honda za którego kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że pojedzie za hondą podając kierunek, w którym się porusza. Po kilku minutach kierowca hondy zorientował się, że jest śledzony, więc zjechał na pobocze po czym uciekł z pojazdu. W pobliżu byli już jednak policjanci z zatorskiego komisariatu Policji. Mundurowi natychmiast podjęli pościg pieszy zatrzymując kierowcę. Okazał się nim 35 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W związku z faktem, iż odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu Trzykrotnie w określonych odstępach czasu została mu pobrana krew do badań. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
12.4 °
9.9 °
73 %
3kmh
100 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -