2.1 C
Zator
niedziela, 27 listopada 2022
- REKLAMA -

#ZATOR Niebezpieczeństwa na DW 781

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Całkiem niedawno, po paromiesięcznym gruntownym remoncie, oddano do użytku Drogę Wojewódzką 781 w kierunku Andrychowa, a już mieszkańcy zgłaszają występujące tam niebezpieczeństwa.

Na remont ulicy Sikorskiego wszyscy czekali od dawna, ale rozczarowanie wykonanymi pracami nastąpiło dość szybo. Po pierwsze wyremontowano tylko dwu kilometrowy odcinek, a po drugie, na nowym odcinku zwiększyło się zagrożenie spowodowane różnicą poziomu drogi, a przylegającym rowem. W trakcie prowadzonych robót została podwyższona niweleta drogi, a zarazem zostały udrożnione oraz pogłębione przydrożne rowy, zwłaszcza od strony kompleksu stawów hodowlanych „Bugaj”, powodując różnicę poziomów sięgającą nawet 2 metry. Aktualnie, miejscami brak jest zabezpieczeń pomiędzy jezdnią, a rowami. Bariery zostały zamontowane zwłaszcza w sąsiedztwie przepustów, w rejonie zakrętów (nie wszystkich), oraz innych miejscach. Taki stan może doprowadzić do tragedii, gdyż miejscami droga jest wąska, zaś pobocza w rejonie rowów nieprzystosowane do np. najechania przez samochód – może doprowadzić to do stoczenia się pojazdu do rowu. Takie wydarzenia miały wcześniej miejsce, jeszcze przed remontem, gdzie różnica wysokości droga – rów była znacznie mniejsza. Jeden z Mieszkańców zwraca również uwagę, że w przypadku wpadnięcia pojazdu do rowu oraz przewrócenia go na dach, wydostanie się z pojazdu będzie niezwykle trudne – stromość oraz bliskość skarp uniemożliwi swobodne otwarcie drzwi. Co więcej, rowy te są rowami odprowadzającymi wody ze stawów hodowlanych i jej poziom często jest dość wysoki. Niefortunne połączenie tych czynników może doprowadzić do tragedii.

Sprawa została zgłoszona przez mieszkańców do Zarządu Dróg Wojewódzkich, Policji oraz ma być przedstawiona w Gminie prze Radnego.

Artykuł nadesłany przez Czytelnika

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
2.1 ° C
3.4 °
1.7 °
86 %
1.8kmh
25 %
niedz.
2 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
1 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -