ZATOR: Gaz zapalił się w domu, w którym przebywało dziecko

O krok od tragedii - apelujemy mieszkańców o czujnośc

0
743

W dniu 24 października 2017 w Zatorze, w jednym z bloków przy ulicy Wojska Polskiego doszło do zapalenia się gazu. Na szczęście, podczas zdarzenia nikt nie został ranny, nie doszło również do poważnych strat materialnych.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło około godziny 15.30, kiedy w mieszkaniu przebywała kobieta wraz z kilkuletnim dzieckiem oraz jej szwagier. W łazience zapalił się gaz, który ulatniał się z piecyka gazowego. W gaszeniu pożaru jako pierwszy pomógł rodzinie strażak, który mieszkał w bloku. Następnie interweniowały służby ratunkowe oraz pogotowie gazowe, które zamknęło dopływ gazu do całego bloku. Dopiero po dokładnej kontroli całej instalacji wznowiono dopływ gazu do mieszkań. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ piecyk oraz przedmioty znajdujące się bezpośrednio pod nim.

Apelujemy do mieszkańców o nie lekceważenie zagrożenia.

W związku z powyższym apelujemy o nie lekceważenie zagrożenia i niezwłoczne zgłaszanie odpowiednim służbom przypadków podejrzenia ulatniania się gazu. W porę podjęta interwencja z całą pewnością będzie miała wpływ na bezpieczeństwo właścicieli mieszkania i lokatorów całego bloku. Ponadto w związku z okresem grzewczym, apelujemy o sprawdzenie działania wentylacji w mieszkaniach, ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń, w których pracują piecyki gazowe lub piece CO, tak, aby wyeliminować przypadki ulatniania się tlenku węgla.

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj