-0.1 C
Zator
poniedziałek, 30 stycznia 2023
- REKLAMA -

ZATOR Dziecko wypadło z okna

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Nieszczęśliwy wypadek zakończył się dobrze, ale może stanowić przestrogę dla wszystkich rodziców małych dzieci.  

W dniu 11 stycznia 2016 w Zatorze 2,5 letni chłopczyk wypadł z okna doznając jedynie niegroźnych potłuczeń. To poważne zdarzenie, zakończyło się szczęśliwie, ale powinno posłużyć za przestrogę dla wszystkich opiekunów małych dzieci.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 8.00 rano, gdy policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z domów jednorodzinnych dziecko wypadło z okna. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że 2,5 roczny chłopiec, w czasie gdy matka przygotowywała śniadanie, wspiął się po narożniku na parapet, a następnie otworzył okno i spadł z wysokości około 3,5m na ziemię. Matka natychmiast wezwała Pogotowie Ratunkowe, które zabrało dziecko do szpitala. Podczas badań okazało się, że chłopczyk doznał jedynie potłuczeń.

Policjanci wszczęli postępowanie, w trakcie którego wyjaśnią dokładne okoliczności tego zdarzenia, apelują jednak, aby opiekunowie małych dzieci, zwrócili uwagę, na to, co znajduje się w zasięgu rączek maluchów i w jaki sposób może zostać wykorzystane. Jak widać z powyższego przykładu, ważne jest również rozmieszczenie mebli w mieszkaniu, w ten sposób, aby przy oknie nie znalazł się mebel, po którym, mały, ciekawy wszystkiego człowiek, może się wspiąć do okna. Wielu rodziców, aby wyeliminować tego rodzaju zagrożenie w oknach montuje również klamki z zamkiem, co uniemożliwia samodzielne otwarcie okna przez dziecko.

Małgorzata Jurecka rzecznik KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
-0.1 ° C
1.2 °
-0.9 °
95 %
7.9kmh
100 %
pon.
2 °
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
1 °
pt.
0 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -