8.8 C
Zator
piątek, 23 lutego 2024
- REKLAMA -

ZATOR Dzieci pod opieką pijanych rodziców

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wszczęli postępowanie wobec pary rodziców, którzy nietrzeźwi zasnęli w wynajmowanym mieszkaniu i nie reagowali na płacz dzieci. Zareagowała natomiast sąsiadka, która zajęła się małoletnimi i powiadomiła policjantów.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek Gminy Zator, dotyczące dwójki dzieci znajdujących się pod opieką nietrzeźwych rodziców. Z informacji wynikało, że para zasnęła i nie reagowała na płacz rocznego niemowlęcia. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali zgłaszającą opiekującą się dwojgiem dzieci – rocznym i 8 – letnim. Policjanci poddali badaniu stanu trzeźwości 29 – letnią matkę dzieci oraz jej konkubenta, badanie wykazało odpowiednio u kobiety – 2,77 promile alkoholu,  natomiast u mężczyzny – 1,89 promila alkoholu. 

Dzieci zostały oddane pod opiekę rodziny, natomiast wobec nietrzeźwych rodziców wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich, nad którymi mieli obowiązek opieki. Za tego rodzaju zaniedbanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5,  lecz  to nie wszystkie konsekwencje, które mogą ponieść nieodpowiedzialni rodzice. Materiały sprawy trafią również do Sądu  Rodzinnego, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci i w konsekwencji może rodzicom ograniczyć władzę rodzicielską lub jej pozbawić.

Bardzo dziękujemy osobom, które odruchem serca, z własnej inicjatywy reagują na krzywdę dzieci i powiadamiają służby o takich przypadkach. Dzięki ich zgłoszeniu jest możliwe podjęcie skutecznych działań wobec zaniedbań, których dopuszczają się osoby odpowiedzialne za opiekę nad dziećmi. Powiadomienie i szybka interwencja, w takich sytuacjach pozwala zapobiec tragedii.

Małgorzata Jurecka rzecznik KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
8.8 ° C
10.1 °
6.6 °
88 %
1.6kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
8 °
niedz.
13 °
pon.
15 °
wt.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -