8.6 C
Zator
piątek, 30 października 2020
- REKLAMA -

#ZATOR Drogowy przestępca wypadł z zakrętu i wjechał na skarpę

Musisz przeczytać

#ZATOR Budynek Urzędu Miejskiego od dziś zamknięty dla klientów

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników informujemy, że od 26 października 2020 r. do odwołania zawieszeniu ulega bezpośrednia...

#PRZECISZÓW Dwa drzewa stanęły na drodze pijanej sprawczyni kolizji

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 31 – letnią mieszkankę gminy Zator, podejrzaną o spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Kobieta wsiadła za kierownicę...

#ZATOR Poszukiwany listem gończym alimenciarz wpadł z amfetaminą

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 39 – latka poszukiwanego listem gończym za przestępstwo niealimentacji. Mężczyzna, który od dłuższego czasu ukrywał się przed...

Ul. Biała będzie nieprzejezdna na odcinku Zator – Piotrowice

Urząd Miejski w Zatorze informuje, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Gminy Przeciszów, ze względu na roboty drogowe w Piotrowicach, w dniach 2-3 listopada...
- REKLAMA -

Dzielnicowi  z zatorskiego komisariatu Policji zatrzymali kierowcę podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie mienia. 37 – latek odpowie także za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności.

We wtorek (21.04.2020) o godzinie 10.00 policjanci zostali powiadomieni o samochodzie marki Volvo, który na zakręcie wypadł z jezdni po czym wjechał na skarpę. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi. Policjanci natychmiast pojechali na ulicę Wiślaną w Smolicach, gdzie miało dojść do zdarzenia.

Szybko zlokalizowali stojący na skarpie pojazd, za którego kierownicą nie było już kierowcy. Mężczyznę odnaleźli leżącego na dole skarpy, z której najprawdopodobniej się stoczył, po wyjściu z samochodu.

Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, podczas której okazało się, że 37 – letni mieszkaniec gminy Zator nie doznał żadnych obrażeń ciała, a znajduje się pod mocnym wpływem alkoholu.

W trakcie interwencji mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, więc została mu pobrana krew do analizy na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Mężczyzna poniesie konsekwencje  nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów, czego dopuścił się w trakcie zatrzymania. Ponadto policjanci ustalili, że podczas pijanego rajdu mężczyzna oprócz znaków drogowych uszkodził również ogrodzenie jednej z posesji.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Za znieważenie policjanta grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie nietykalności kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
zamglenie
8.6 ° C
9.4 °
8 °
100 %
1kmh
75 %
pt
10 °
sob
12 °
nie
13 °
pon
13 °
wt
15 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -