4.8 C
Zator
sobota, 5 grudnia 2020
- REKLAMA -

PRZECISZÓW. Piknik rodzinny „Policyjna odyseja, czyli Policja wczoraj i dziś”

Musisz przeczytać

#PRZECISZÓW Wypadek drogowy. Zderzenie samochodów osobowych.

W dniu 4 grudnia 2020 tuż przed godziną 18.00 w Przeciszowie na skrzyżowaniu ulic Długiej z Topolową doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci...

#ZATOR Bomba w Banku Spółdzielczym??

Aktualizacja: Fałszywy alarm. Strażacy sprawdzają, czy istnieje realne zagrożenie w związku z informacją jaka dotarła do placówki Banku Spółdzielczego w Zatorze. Mimo, że wygląda to na...

#ZATOR Ceny za śmieci znów wyższe. Przetarg na wywóz śmieci ponownie wygrała firma MPGO z Krakowa.

Opłaty za wywóz śmieci, znów wzrosną i to znacznie. Zgodnie w Uchwałą Rady Miejskiej w Zatorze: Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od...

Grudniowe zakupy w Netto. Sklepy otwarte dłużej.

Netto w grudniu wydłuża godziny otwarcia sklepów. Przez cały grudzień placówki sieci handlowej Netto będą czynne w godzinach 6-23. Wyjątek będą stanowiły trzy niedziele handlowe,...
- REKLAMA -

W ubiegłą sobotę [2.09] w Zespole Szkół w Przeciszowie,  u zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu „Odblaskowa Szkoła”,  odbył się piknik rodzinny pn. „Policyjna odyseja, czyli Policja wczoraj i dziś”. Piknik zainaugurował przystąpienie szkoły do realizacji przedsięwzięć w ramach tegorocznej edycji. Imprezę przygotowali nauczyciele i rodzice, a patronat honorowy objął Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu.

Uczestników pikniku powitała Pani Dyrektor Urszula Momot,  Wójt Gminy Przeciszów Bogdan Cuber oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec.  Pierwszą część imprezy stanowił odblaskowy bieg uliczny, po którym na uczestników czekało wiele atrakcji. Wśród  nich  ogromne zainteresowanie wzbudziła niezwykle ciekawa wystawa, którą przygotowali przedstawiciele Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji, Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Powiatu Nowotarskiego” z Nowego Targu . Wystawa  prezentowała losy „Cichociemnych” – w tym majora Piotra Szewczyka ps. „Czer”, który urodził się w Babicach k. Oświęcimia, a zmarł w Oświęcimiu. Przedwojenny policjant, m.in. wykładowca w Szkole Policji w Mostach Wielkich, w czasie wojny został zrzucony na teren okupowanej Polski i w szeregach Armii Krajowej walczył o niepodległość Ojczyzny. Biuro Komunikacji Społecznej KGP przygotowało dla najmłodszych cykl komiksów, kolorowanki oraz  modele policyjnych radiowozów. Dorośli mogli otrzymać egzemplarze miesięcznika Policja 997 i zapoznać się z policyjnymi nowinkami. Z kolei członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej ubrani w repliki mundurów Policji Państwowej, demonstrowali elementy uzbrojenia i wyposażenia przedwojennych polskich policjantów, opowiadali o pierwszych latach funkcjonowania Policji Państwowej i chętnie pozowali do wspólnych zdjęć z uczestnikami pikniku.

Na stoisku przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatu Policji w Zatorze  funkcjonariusze prezentowali sprzęt i wyposażenie policyjne. Dzieci i młodzież chętnie przymierzali  elementy umundurowania, akcesoria policyjne, wsiadali za kierownice radiowozów i motocykli policyjnych, a rodzice robili pamiątkowe zdjęcia. Promując akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”,  realizowaną pod patronatem  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,  funkcjonariusze przybliżali mieszkańcom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa. Zaprezentowano funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której  każdy ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania. Ponadto funkcjonariusze promowali zawód policjanta i informowali zainteresowanych,  w jaki sposób można wstąpić do służby w Policji, i jak wygląda postępowanie rekrutacyjne. Ta tematyka cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży.

Swoje stoisko ze specjalistycznym sprzętem służbowym prezentowała również Straż Graniczna z Nowego Sącza – placówki w Balicach. Strażnicy graniczni omówili jak wygląda ich codzienna służba, a następnie prezentując swoich czworonożnych partnerów zorganizowali pokaz wyszukiwania podejrzanych pakunków.

W trakcie festynu znalazł się również czas na  kolejną edycję narodowego czytania, w ramach którego  zaproszeni goście czytali „Wesele”  Stanisława Wyspiańskiego.  Następnie swoje wokalne i instrumentalne umiejętności zaprezentowali laureaci „Majowego Śpiewania”.

Szkolny piknik rodzinny stał się znakomitą okazją do  promowania bezpieczeństwa, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców gminy,  przybliżył historię Policji, a także współczesną rolę i zadania służb na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

- REKLAMA -
Olejki z konopi CBD

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
bezchmurnie
4.8 ° C
5 °
4.4 °
86 %
3.1kmh
0 %
nie
10 °
pon
7 °
wt
5 °
śr
4 °
czw
-0 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -Olejki z konopi CBD
- REKLAMA -
- REKLAMA -