10.8 C
Zator
wtorek, 27 lutego 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Apel Burmistrza Zatora

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Apel Burmistrza Zatora

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Zator

Od kilkunastu dni prowadzone są działania związane z przygotowaniem mieszkańców oraz pracowników gminnych służb do działań związanych z ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi z rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas celem nadrzędnym i priorytetem. Dlatego też, staramy się zapewnić ochronę wszystkim mieszkańcom Gminy Zator.

Ze względu na specyfikę działania koronawirusa najważniejszą sprawą jest ograniczenie spotkań i kontaktów, do tych najbardziej potrzebnych i niezbędnych dla naszego codziennego funkcjonowania. Postępując zgodnie z otrzymanymi zaleceniami i decyzjami administracji państwowej na naszym terenie wprowadziliśmy maksymalne, dopuszczalne ograniczenia w działalności obiektów i instytucji gminnych.

W szczególności do 25 marca br. swoją działalność zawiesiły i ograniczyły wszystkie placówki oświatowe, świetlice, żłobki, ośrodki kultury i domy ludowe. Zamknięte zostały sale gimnastyczne i boiska szkolne oraz centrum sportowe „Orlik” w Palczowicach. Swoją działalność ograniczają kluby sportowe. Ponadto swoje usługi ograniczają do prowadzenia spraw niezbędnych i terminowych Urząd Miejski w Zatorze, Ośrodek Pomocy Społecznej w Zatorze i Zakład Gospodarki Komunalnej w Zatorze. Chcąc załatwić sprawy administracyjne czy społeczne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Stosowne komunikaty i informacje można znaleźć na naszych stronach internetowych lub urzędowych tablicach ogłoszeń.

Przede wszystkim jednak proszę o ograniczenie wyjść ze swoich domów i mieszkań,  szczególnie osoby starsze i przewlekle chore oraz uczniów. Nie narażajmy siebie ani naszych rodzin na ryzyko związane z zachorowaniem.

Apeluję o stosowanie się do wszystkich komunikatów i zaleceń chroniących nas wszystkich przed tą niebezpieczna chorobą.

Z życzeniami zdrowia

Mariusz Makuch

Burmistrz Zatora

info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
13.2 °
10 °
77 %
1.4kmh
100 %
wt.
11 °
śr.
12 °
czw.
13 °
pt.
15 °
sob.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -