10 C
Zator
poniedziałek, 26 września 2022
- REKLAMA -

XXIII Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej w Parku Miejskim w Wadowicach.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Zuchom i harcerzom Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP sobota 19 czerwca 2021 upłynęła pracowicie, w bardzo upalny dzień „Budowali harcerską wspólnotę” podczas XXIII Zlotu Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej w Parku Miejskim w Wadowicach.   

Zlot Gromad i Drużyn to coroczna impreza Hufca Ziemi Wadowickiej. To wielkie święto wszystkich zuchów i harcerzy z trzech powiatów – wadowickiego, oświęcimskiego i suskiego, ponieważ na terenie tych trzech powiatów działa wadowicki hufiec.

Tegoroczny Zlot ze względu na obostrzenia wyjątkowo był wydarzeniem jednodniowym, zorganizowanym w Parku Miejskim w Wadowicach w formie gry terenowej.

Do Wadowic przyjechało w sumie 220 osób z 16 jednostek harcerskich. Zlot był wspólną inicjatywą wszystkich jednostek harcerskich, stąd hasło Zlotu „Budujemy harcerską wspólnotę”, każdy zuch i harcerz angażował się w przygotowanie programu Zlotu, by pokazać prawdziwego harcerskiego ducha i moc braterstwa.

Od samego rana, zuchy i harcerze prezentowali swoje gromady i drużyny organizując zadania, gry i zabawy dla pozostałych uczestników. Każda jednostka miała za zadanie przygotować krótki punkt na grze terenowej, dzięki temu, wspólnie udało się zorganizować cały program zlotu. Punkty dotyczyły zwyczajów, obrzędowości cech charakterystycznych i lokalnych tradycji jednostek. Wszyscy włożyli bardzo dużo pracy w przygotowania, a pomysły na zaprezentowanie jednostek były rewelacyjne!

Na koniec, uczestnicy wybierali najatrakcyjniejszy dla nich punkt głosując poprzez wrzucenie szyszki do odpowiedniego pojemnika. Udało się wyłonić i nagrodzić dwie zwycięskie jednostki – 17 GZ „Dzielne Lwy” z Brzeźnicy i 1 DH „Błękitna” z Frydrychowic. Oprócz poznawania gromad i drużyn obecnych na zlocie, każda jednostka przygotowywała pocztówkę z pozdrowieniami ze zlotu dla jednostek i zespołów, których nie było.

W Zlocie wzięły udział:
5 Gromada Zuchowa „Żółte Stopy” z Wadowic,
8 Gromada Zuchowa „Tęczowe Karpiki” z Zatora,
10 Gromada Zuchowa „Błękitne Płomyki” z Frydrychowic,
13 Gromada Zuchowa „Zuch Misie” z Kleczy Dolnej,
15 Gromada Zuchowa „Wodni Przyjaciele” z Choczni i Woźnik,
16 Gromada Zuchowa „Przyjaciele Paddingtona” z Wysokiej,
17 Gromada Zuchowa „Dzielne Lwy” z Brzeźnicy,

1 Drużyna Harcerska „Błękitna” z Frydrychowic,
3 Drużyna Harcerska „Badyle” z Kalwarii Zebrzydowskiej,
4 Drużyna Harcerska „Granit” z Brodów,
12 Drużyna Harcerska „Fatamorgana” z Zatora,
13 Drużyna Harcerska „Krzyk” z Wadowic,
Zastęp harcerski „Błękitna Fala” z Choczni,
51 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Wędrownicy” z Brzeźnicy,
1 Drużyna Starszoharcerska „Andromeda” z Wadowic,
6 Drużyna Starszoharcerska „Dioryt” ze Stanisławia Dolnego,

Po zakończeniu zlotu, w blasku zachodzącego słońca i płomieni ognia, trzy osoby złożyły swoje zobowiązanie instruktorskie. Zlot trwał tylko jeden dzień, ale był pełen wrażeń, atrakcji i harcerskiej atmosfery, która na długo pozostanie w pamięci uczestników!

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
10 ° C
12.1 °
8.3 °
89 %
1.7kmh
4 %
pon.
10 °
wt.
18 °
śr.
15 °
czw.
11 °
pt.
12 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -