20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Wzorowa postawa młodych mieszkanek Zatora

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Na pochwałę za wzorową postawę obywatelską zasługują mieszkanki Zatora. Dwie dziewczynki znalazły banknoty zwinięte w rulon, które przekazały mamie jednej z nich. Kobieta niezwłocznie przekazała gotówkę do Komisariatu Policji w Zatorze, z którego odebrał ją właściciel.

W poniedziałek (29.04.2024) do komisariatu Policji w Zatorze zgłosiła się 36 – letnia mieszkanka Zatora. Kobieta przekazała policjantom plik banknotów zwiniętych w rulon informując, że chwilę wcześniej pieniądze leżące na parkingu samochodowym znalazły 11 – letnia córka oraz jej o rok starsza koleżanka. Funkcjonariusze podziękowali kobiecie za prawidłową reakcję, a następnie zabezpieczyli gotówkę.

Po kilkunastu minutach do komisariatu zgłosił się mieszkaniec gminy Zator informując, że najprawdopodobniej wsiadając do samochodu na parkingu sklepowym, zgubił pieniądze w kwocie 6800zł. Policjanci przekazali zmartwionemu mężczyźnie, że pieniądze już znajdują się w komisariacie, ponieważ zostały znalezione przez dwie młode mieszkanki Zatora. Mężczyzna odbierając gotówkę poprosił o możliwość kontaktu z mieszkanką Zatora, która przyniosła pieniądze, w celu osobistego podziękowania dziewczynkom za odnalezienie zguby. Za zgodą kobiety policjanci udostępnili jej numer telefonu.

Podziękowania za prawidłową postawę obywatelka należą się Ninie, Juli oraz pani Barbarze – mamie Niny. Dzięki ich reakcji pieniądze szybko wróciły do właściciela.

Przypominamy, że  przywłaszczenie mienia jest karalne, a w przypadku mienia o wartości powyżej 800 zł jest już przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Osoba, która znalazła cudzą rzecz, zobowiązana jest do zwrócenia jej właścicielowi lub oddania do Biura Rzeczy Znalezionych.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -