5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

W Zatorze powstaje nowy obiekt noclegowy!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Miejsce z duszą… czyli o Willi Zator w Oświęcimiu i nowym obiekcie w Zatorze

Ostatnio ekipa zator24 miała przyjemność porozmawiać z właścicielką Willi Zator, która … znajduje się w Oświęcimiu.

Zator24: Skąd pomysł na nazwę obiektu? Czy nie jest ona mylna dla przyjeżdżających gości?

Mariola Cichoń: Zacznijmy może od początku: wróciłam do korzeni. Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu wspaniałej Willi Zator w Oświęcimiu. Chciałam, by willa żyła duchem czasu okresu międzywojennego, ale w połączeniu z nowoczesnością. Myślę, że efekt ten – udało mi się uzyskać (uśmiech). Ilekroć mam przyjemność rozmawiać z osobami, które przyjeżdżają do mojego obiektu, słyszę że miejsce to ma duszę. Na czym bardzo mi zależało.
Niemniej jednak, wracając dlaczego Willa Zator w Oświęcimiu? Dlatego, że zaczęłam interesować się kamienicą, która jest pięknym okazem. Kiedy przeglądałam zapiski z okresów przedwojennego i międzywojennego, dowiedziałam się, że w tym właśnie miejscu stał przepiękny Hotel Zator. Gdy jednak spojrzałam na obecny stan budynku, ani trochę nie odzwierciedlał on dawnej jego świetności. Postanowiłam, że tak nie może być. Z racji tego, że jestem Zatorzanką, a moje serce zawsze będzie w Zatorze, pomyślałam dlaczego nie Zator w Oświęcimiu? (wzruszenie).
Oświęcim zawsze będzie nam bliski. Turystom bardzo odpowiada to, że kiedy przyjeżdżają do mojego obiektu mogą zwiedzić  Auschwitz, zamek, zaczerpnąć trochę historii i kultury, a nie tylko rozrywki. W okolicy znajduje się naprawdę wiele ciekawych, wartych zobaczenia miejsc.

Z24: A jacy goście odwiedzają Willę Zator? Czy są to osoby głównie przyjeżdżające do Energylandii? Czy jednak – chętne poznania naszej historii? Jaka jest grupa docelowa?

MC: Osobiście, bardzo zależy mi na klientach. Chcę, by goście byli zadowoleni, by przebywając w moim obiekcie, mogli cieszyć się wszystkim tym, co oferujemy. Głównie chodzi mi o niepowtarzalną atmosferę, o duszę, o której już wcześniej wspominałam. Każdy pokój jest inny, nie ma dwóch takich samych. Znajdziemy pokoje kameralne, przytulne, romantyczne, rodzinne, czy też dostosowane do potrzeb biznesowych. Dlatego na tą chwilę mam klientów biznesowych, którzy często wracają do mojej willi. Ostatnio nawet przyjechał do mnie – już któryś raz z kolei – mój pierwszy gość. Powiedział mi, że zawsze będzie do mnie wracał, co jest dla mnie bardzo miłe (uśmiech). Ale i też często przyjeżdżają rodziny z dziećmi, które pragną jednocześnie zaczerpnąć historii, jak i rozrywki. Oczywiście, zdarzają się też klienci, którzy  tylko nastawiają się na rozrywkę. Niemniej jednak niejednokrotnie rezerwują sobie pokój na kolejny przyjazd, by poznać historyczne miejsca okolic. Często, też zostawiają u nas auto i jadą pociągiem do Krakowa, docelowo na Wawel. Kiedy pobyty są trochę dłuższe, kilkudniowe, turyści chcą zaczerpnąć wszystkiego po trochu.

Z24: Zatem to świetna baza wypadowa.

MC: Wydaje mi się, że tak, a w dodatku znajdujemy się w przepięknej okolicy. Możemy pochwalić się bulwarami oświęcimskimi. To idealne miejsce do spacerów, a także odpoczynku, gdzie zostały rozstawione leżaki, na których można usiąść. Mamy, również bogate zaplecze socjalne: miejsca, w których wypijemy pyszną kawę, czy inne napoje. Mamy specjalnie wyznaczone miejsca do jazdy na rowerach, rolkach – jednym słowem atrakcji jest mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dorośli, jak i dzieci.

Z24:  A co, znajdziemy w ofercie Willi Zator?

MC: Przede wszystkim pokój ze śniadaniem. Jeśli aktualne obostrzenia na to pozwalają, dania podajemy w formie szwedzkiego stołu w naszej restauracji. Wracając, jednak do pokojów. Każdy z nich ma swoją prywatną łazienkę. A nawet i mogę powiedzieć, ze ma swoją prywatną klimatyzację – osobno zasilaną. Jest to bardzo przydatne przy restrykcjach covidowych. Jeśli chodzi o udogodnienia, to posiadamy sprawną windę. Dlatego obiekt dostosowany jest do przyjmowania niepełnosprawnych gości, czy też rodzin z dziećmi. Dzięki, czemu mogą swobodnie wyjechać, np. z wózkiem na poszczególne piętra. Z takich ciekawostek, mogę powiedzieć, że Willa pomieści koło setki osób. Pokoje noclegowe znajdują się na dwóch piętrach, a na parterze znajdują się różnego rodzaju usługi: kawiarenka z lodami, Pierogi u Mamusi, czy też lokal, w którym można kupić jedzenie na wagę. A my – jako Willa Zator – w tym sezonie mamy przygotowaną specjalną salę śniadaniową, gdzie na ścianach wiszą zdjęcia z okresu  międzywojennego. Kiedy dana osoba już do nas przyjedzie, poczuje, dowie się dlaczego akurat postawiliśmy na taką nazwę.  Myślę, że zdjęcia idealnie oddają świetność i piękno Hotelu Zator.
Mam nadzieję, że i w przyszłym roku uda mi się wykonać elewację budynku. Jak widać – plany są ogromne. (uśmiech).  Niemniej jednak pandemia trochę je pokrzyżowała. Niestety każdy odczuwa jej skutki. Turystyka to nie tylko hotele, noclegi, to my wszyscy ją tworzymy, osoby w nią zaangażowane, jak i infrastruktura w danym mieście. Dlatego zadbajmy nie tylko o nasze zdrowie fizycznie, ale i też psychiczne, o odporność psychiczną. Zostańmy w Polsce, nasze usługi turystyczne są naprawdę na bardzo wysokim poziomie, poznajmy i doceńmy kulturę polską (uśmiech).

Z24: Jest takie mądre przysłowie: „Cudze chwalicie, a swego nie znacie”…
Jednak wracając do tematu: doszły do nas słuchy, że ma Pani w planach budowę kolejnej willi. Tym razem miałaby ona powstać w Zatorze. Czy to prawda? Czy można liczyć na uchylenie rąbka tajemnicy?

MC: Tak, po wielu perypetiach będę tworzyć obiekt noclegowy można powiedzieć, że w rynku. Jest to, wydaje mi się, miejsce atrakcyjne. Wszelkie formalności i dokumenty mam już uregulowane. W tym przypadku będzie to coś nowoczesnego. To nie będzie typowy hotel z jednym pokojem, ale apartamentowiec już z dwoma pokojami. Oczywiście z prywatnymi łazienkami, klimatyzacjami i balkonami. Tutaj mogłam pozwolić sobie na więcej, ponieważ buduję coś zupełnie od nowa. Mam nadzieję, że ten budynek, również przyniesie wiele radości i mi i moim przyszłym klientom. Jak się będzie nazywać? Tutaj będę mieć już kłopot (uśmiech).

Z24: Zatem możemy zapomnieć o Willi Oświęcim w Zatorze (żart)?

MC: (Śmiech) Niestety, nie wiem jeszcze jaka będzie nazwa. Mam nadzieje, że uda mi się wymyślić coś intrygującego, tak jak jest właśnie przy Willi Zator. A jak będzie wyglądał? Będzie to 14 apartamentów z pokojami. W podziemiach znajdą się parkingi, a na parterze – biura związane z handlem i usługami. Jedno jest już zarezerwowane dla mnie i ubezpieczeń, które prowadzę, a kolejne pozostaną do wynajęcia.
Podsumowując: jedna Willa Zator w Oświęcimiu z historią i duszą, a drugi obiekt w Zatorze, gdzie obiecuję, że również włożę wiele serca.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy pomyślności wszelkich planów. Trzymamy kciuki!

Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
Willa-Zator-w-Oswiecimiu
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -