14.4 C
Zator
sobota, 25 maja 2024
- REKLAMA -

W Zatorze i Graboszycach nietrzeźwi kierowcy wpadli w ręce drogówki.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. To kolejni kierowcy, którzy poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (8.08.2022) rano tuż po godzinie 6:00 w Graboszycach na ul. Głównej policjanci, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Citroen. Badanie stanu trzeźwości kierującego nim 40–letniego mieszkańca powiatu wadowickiego wykazało 0,6 promila alkoholu.

Z kolei tuż przed godziną 7:00 w Zatorze na ul. Bugajskiej do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca samochodu marki Kia. Badanie stanu trzeźwości 43–letniego  mieszkańca gminy Zator wykazało 0,7 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Przez pierwsze pół roku policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzili już kilkadziesiąt tysięcy pomiarów trzeźwości. W ich efekcie wyeliminowali z ruchu drogowego 182 kierujących będących pod wpływem alkoholu.
To drugi wynik w Małopolsce wśród komend powiatowych. Większa liczba nietrzeźwych została zatrzymana jedynie na terenie powiatu krakowskiego. Zmniejszyła się również liczba zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.
W pierwszej połowie 2021 roku na terenie powiatu oświęcimskiego odnotowano 33 zdarzenia z udziałem nietrzeźwych, natomiast w pierwszej połowie br. było o osiem zdarzeń drogowych mniej (25).

Przypominamy o samoobsługowych, bezpłatnych alkomatach dostępnych w jednostkach Policji na terenie powiatu oświęcimskiego.

Od blisko siedmiu lat, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu, w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach oraz  Zatorze, funkcjonują samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców.
Przy ich  pomocy kierowca mający wątpliwości może samodzielnie i szybko dokonać kontroli stanu trzeźwości.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
14.4 ° C
15.7 °
13.9 °
89 %
1.4kmh
72 %
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
22 °
śr.
14 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -