25.1 C
Zator
niedziela, 14 sierpnia 2022
- REKLAMA -

Uważnie czytaj sms-y, nie stracisz pieniędzy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Każdy właściciel telefonu komórkowego spotkał się z sms-ami, które rozsyłają organizatorzy różnego rodzaju konkursów. Tę samą drogę wykorzystują również oszuści, którzy mogą próbować wyłudzić nasze pieniądze. Dlatego każdą tego typu wiadomość dokładnie czytać, zanim nieświadomie wyrazimy zgodę i stracimy pieniądze.

W tym tygodniu mieszkanka Oświęcimia otrzymała sms-a o treści „jeśli masz dzieci na utrzymaniu – zgłoś się do Programu 500zł na dziecko. Zgłoszenia przyjmujemy SMS-ami. Odpisz: OK.”

Kobieta od razu stwierdziła, że ktoś hasłowo wykorzystuje, mający zostać dopiero wprowadzony, rządowy program wsparcia dla rodzin z dziećmi. Myśląc o osobach, które czy to z powodu braku czasu, czy też z roztargnienia,  nie skupiają się na przeczytaniu na całej treści sms-a i wysyłają zgłoszenia zwrotne, przesłała sms-a, nie pod podany numer, ale do redakcji jednego z oświęcimskich portali internetowych, której dziennikarz przekazał informację do oświęcimskiej komendy. Ponadto powiadomił również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które potwierdziło, że w taki sposób nie działa więc za pośrednictwem  sms-a nie będzie możliwości dokonania zgłoszenia do tego programu wsparcia rodziny.

Policja apeluje do posiadaczy telefonów komórkowych, aby zanim prześlą zgodę zawsze dokładnie czytali i analizowali treść otrzymanej wiadomości.

info. KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
25.1 ° C
25.8 °
24 °
64 %
2.6kmh
100 %
niedz.
24 °
pon.
29 °
wt.
30 °
śr.
31 °
czw.
31 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -