5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

Uwaga! Będą utrudnienia!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Urząd Miejski w Zatorze oraz Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze informują o utrudnieniach w ruchu drogowym, które wystąpią na terenie Gminy Zator w dniach 2-3 lipca 2022 roku, ze względu na organizację na Rynku w Zatorze imprezy Święto Karpia.

Rynek w Zatorze będzie całkowicie zamknięty dla ruchu na odcinku od skrzyżowania DK nr 44 z DK nr 28 (ul. Oświęcimska, ul. T. Kościuszki, ul. Krakowska) do skrzyżowania DK nr 28 (ul. Wadowicka) z ul. Jana Pawła II, w następujących godzinach:

Sobota 2 lipca 2022 – w godz. 15.00 – 24:00

Niedziela 3 lipca 2022 – w godz. 15.00 – 24.00

Objazd dla kierunku Wadowice – Oświęcim, Kraków, Chrzanów, Spytkowice zostanie poprowadzony drogą gminną oraz drogą powiatową przez miejscowości Grodzisko, Trzebieńczyce, Laskowa. Natomiast objazd dla kierunku Andrychów – Chrzanów, Oświęcim, Kraków drogami gminnymi – ul. Jana Pawła II / ul. Księstwa Zatorskiego i ul. Juliusza Słowackiego, Królewska, Władysława Grabskiego.

W miejscach objazdów zostanie ustawione dokładne oznakowanie informujące o zmianie organizacji ruchu. Na dwóch głównych skrzyżowaniach będą znajdowały się również patrole służb, które w razie konieczności będą udzielały bliższych informacji o objazdach.

W związku z tym w tych godzinach dotychczasowy postój taksówek osobowych przy Placu Kościuszki będzie niedostępny.

W tym czasie taksówki będą mogły parkować (oczekiwać na pasażerów) przy ul. Kongresowej, na prawej części parkingu przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze. Miejsce to będzie wydzielone, zabezpieczone i oznakowane tak, aby nie wjeżdżały tam inne pojazdy, za wyjątkiem pojazdów ROK i TAXI.

Poza wymienionymi wyżej godzinami, jezdnia i parking TAXI przy Placu Kościuszki będą przejezdne i dostępne dla zainteresowanych.

Za wszelkie niedogodności wynikłe z wprowadzenia w/w objazdów przepraszamy – czytamy w komunikacie Burmistrza Zatora i Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury.

Prócz tego, w związku z instalacją lunaparku, od wtorku 28 czerwca, od godz. 20:00 do wtorku 5 lipca zamknięty będzie parking i ulica Kościuszki w Zatorze.

Od piątku 1 lipca, od godz. 15:00 do poniedziałku 4 lipca zamknięty będzie Plac Józefa Piłsudskiego. 

Mapa objazdów:

mapa_swieto_karpia_2022
ROK ZATOR
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -