22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego wpadł w ręce policji, ponieważ zorganizował na swoim portalu internetowym tzw. „streaming” topowych materiałów telewizyjnych. Mówiąc najprościej, transmitował on nielegalnie programy telewizyjne na swojej stronie internetowej.

Dlaczego 22-latek w ogóle podjął się takiego przedsięwzięcia? Oczywiście miał z tego tytułu zysk. Transmitował sztuki walki za opłatę znacznie niższą, niż oferowała stacja telewizyjna. Nielegalnemu dystrybutorowi udało się ściągnąć tak liczną widownię, że straty wycenione przez stację posiadającą prawa autorskie do materiału wyniosły ponad 110 tys. zł!

Policjanci odpowiedzialni za namierzenie i zatrzymanie przestępcy ustalili, że w przeszłości dopuścił się on podobnych czynów. Nie tylko organizował transmisje „na żywo”, ale również udostępniał nagrania archiwalne. Okazuje się więc, że ukradł on materiały znacznie większej liczbie właścicieli praw autorskich, których straty nie zostały uwzględnione w podanej kwocie 110 tys. zł.

Póki co policjanci zabezpieczyli samochód oraz gotówkę należące do zatrzymanego, a sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Wadowicach. Za pogwałcenie praw autorskich i nielegalną dystrybucję 22-latkowi grozi do 3. lat więzienia.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here