fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

W dniu 19 kwietnia 2015 r. policjanci z Komisariatu Policji w Kętach podjęli i sprawnie przeprowadzili reanimację mężczyzny upojonego alkoholem. Tylko dzięki reakcji przechodnia i szybkiej interwencji policjantów mężczyzna przeżył.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.30 gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na trawniku w rejonie Osiedla Batalionów Chłopskich w Kętach. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce gdzie okazało się, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego więc na miejsce wezwano ratowników medycznych. Po chwili funkcjonariusze obserwując mężczyznę zauważyli, że przestał on oddychać, nie wyczuli również tętna w związku z tym natychmiast rozpoczęli reanimację, którą następnie kontynuowali ratownicy medyczni.

Tym razem dzięki reakcji osoby postronnej oraz szybkiej interwencji policjantów i ratowników medycznych, życie 59 – letniego mieszkańca Kęt zostało uratowane.

Warto w tym miejscu odświeżyć swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, czy to właśnie my będziemy mogli uratować czyjeś życie:

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here