15.2 C
Zator
poniedziałek, 20 maja 2024
- REKLAMA -

Nieludzkie warunki w busach. Policjanci wkraczają do akcji

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 21 kwietnia 2015 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom dwóch busów, którzy wbrew przepisom i zasadom bezpieczeństwa przewozili nadmierną liczbę pasażerów.

Wczoraj tuż po godzinie 15.00 w Oświęcimiu podczas służby policjanci zauważyli bus przewożący zbyt wielu pasażerów. W związku z tym zatrzymali kierowcę do kontroli podczas której potwierdzili swoje spostrzeżenie. W busie, który zgodnie z przepisami mógł przewozić 22 pasażerów znajdowało się ich 35 czyli aż o 13 osób więcej. Do podobnej sytuacji doszło kilkadziesiąt minut później w miejscowości Włosienica gdzie policjanci podczas kontroli innego busa ujawnili, iż kierowca przewoził 9 pasażerów więcej. Obaj kierowcy otrzymali wysokie mandaty i po 10 punktów karnych, natomiast pasażerowie kontynuowali podróż busami podstawionymi przez przewoźnika.

Aby poprawić bezpieczeństwo na drodze, policjanci w dalszym ciągu będą podejmować działania prewencyjne i stanowczo reagować na łamanie przepisów od których zależy bezpieczeństwo innych osób. Dlatego apelujemy aby kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów, bo za ich złamanie odpowiadają oni sami, natomiast pasażerowie reagowali widząc, że autobus lub bus jest przepełniony, zanim dojdzie do groźnego w skutki zdarzenia drogowego.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
pochmurnie
15.2 ° C
16.1 °
14.5 °
85 %
1.5kmh
21 %
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
20 °
pt.
22 °
sob.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -