4.2 C
Zator
niedziela, 21 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

Strażak potrzebuje pomocy. Zbieramy pieniądze na leczenie Tomasza Wołczyka

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Tomasz Wołczyk jest 42-letnim druhem OSP Paszkówka, który na co dzień pracuje jako zawodowy kierowca. Wielu zatorzan zapewne kojarzy go osobiście, ponieważ Tomasz zazwyczaj dowoził pasażerów podróżujących linią Zator – Kraków.

W lutym br. uczestniczył w ćwiczeniach organizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym PSP w Krakowie. Musiał przejść szereg zadań sprawnościowych, w tym przejście w pełnym umundurowaniu przez komorę dymową (mocno zadymione pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura). Niestety Tomasz w tym miejscu stracił przytomność. Został przewieziony do szpitala, a lekarze określili jego stan jako ciężki. Przez długi czas druh przebywał w śpiączce. Udało się go wybudzić, jednak wciąż nie może mówić, nie odzyskał też pełnej sprawności ruchowej.

Strażacy, w tym prezes OSP Paszkówka, Komendant PSP Wadowice, a także Wójt Gminy Brzeźnica, zawiązali komitet, którego celem jest zebranie pieniędzy na rehabilitację poszkodowanego druha. Jak mówi Krzysztof Kucharczyk, Przewodniczący Komitetu, jeszcze na początku kwietnia Tomasz zostanie przetransportowany do kliniki w Limanowej, gdzie dzięki rehabilitacji będzie mógł wrócić do zdrowia. Dzienny koszt pobytu i zabiegów wynosi około 400 zł.

Komitet nie uzyskał jeszcze pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej. Każdy może jednak wpłacać darowizny o dowolnej kwocie według wzoru zamieszczonego poniżej:

strażack tomasz wołczyk

Gorąco zapraszamy wszystkich dobrego serca do niesienia pomocy Tomkowi. Dokładne informacje można uzyskać na facebookowej stronie „Pomoc dla Tomka”.

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

1 KOMENTARZ

  1. To straszna sytuacja dla poszkodowanego i dla rodziny .
    Rozumiem ze trzeba pomóc ! ale gdzie jest PSP , czy oni sie mie poczuwają do odpowiedzialności ???
    Przecież ten człowiek z OSP był na !!! ( uczestniczył w ćwiczeniach organizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym PSP w Krakowie. Musiał przejść szereg zadań sprawnościowych, w tym przejście w pełnym umundurowaniu przez komorę dymową , ITD. Czy oni za niego nie odpowiadają !!! następna banda oszustów … Kiedy te przekręty się skończą w tym rządzie !!! Slow brak … Do tego dybla !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
4.2 ° C
6.5 °
3 °
91 %
2.6kmh
100 %
niedz.
4 °
pon.
7 °
wt.
10 °
śr.
7 °
czw.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -