18.8 C
Zator
poniedziałek, 3 sierpnia 2020
- REKLAMA -

Strażak potrzebuje pomocy. Zbieramy pieniądze na leczenie Tomasza Wołczyka

Musisz przeczytać

#ZATOR Scandinavia Marine już otwarta! FOTO / WIDEO relacja

3 lipca miało miejsce oficjalne otwarcie Scandinavia Marine, czyli pierwszego w Polsce hotelu zbudowanego z kontenerów morskich. Obiekt niewątpliwie przyciąga swoim designerskim wyglądem. 40...

#ZATOR Opóźnienie w budowie komisariatu Policji

Nowy Komisariat Policji powstanie później niż planowano, zamierzona przeprowadzka miała nastąpić już w marcu tego roku. Zatorscy funkcjonariusze z niecierpliwością czekają na zmianę siedziby. Obiekt...

#ZATOR UM przyjmowanie wniosków w sprawie zasiłku rodzinnego i funduszu alimentacyjnego

Urząd Miejski w Zatorze informuje o terminach przyjmowania wniosków w sprawie zasiłku rodzinnego i funduszu alimentacyjnego. Wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku...

#ZATOR Wczorajsza burza spowodowała pożar dachu

Wczoraj (28 lipca), późnym wieczorem nad naszym regionem przeszła, burza. O godzinie 22:50 dźwięk syreny znów postawił na nogi naszych druhów. OSP otrzymało informacje...
- REKLAMA -

Tomasz Wołczyk jest 42-letnim druhem OSP Paszkówka, który na co dzień pracuje jako zawodowy kierowca. Wielu zatorzan zapewne kojarzy go osobiście, ponieważ Tomasz zazwyczaj dowoził pasażerów podróżujących linią Zator – Kraków.

W lutym br. uczestniczył w ćwiczeniach organizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym PSP w Krakowie. Musiał przejść szereg zadań sprawnościowych, w tym przejście w pełnym umundurowaniu przez komorę dymową (mocno zadymione pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura). Niestety Tomasz w tym miejscu stracił przytomność. Został przewieziony do szpitala, a lekarze określili jego stan jako ciężki. Przez długi czas druh przebywał w śpiączce. Udało się go wybudzić, jednak wciąż nie może mówić, nie odzyskał też pełnej sprawności ruchowej.

Strażacy, w tym prezes OSP Paszkówka, Komendant PSP Wadowice, a także Wójt Gminy Brzeźnica, zawiązali komitet, którego celem jest zebranie pieniędzy na rehabilitację poszkodowanego druha. Jak mówi Krzysztof Kucharczyk, Przewodniczący Komitetu, jeszcze na początku kwietnia Tomasz zostanie przetransportowany do kliniki w Limanowej, gdzie dzięki rehabilitacji będzie mógł wrócić do zdrowia. Dzienny koszt pobytu i zabiegów wynosi około 400 zł.

Komitet nie uzyskał jeszcze pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej. Każdy może jednak wpłacać darowizny o dowolnej kwocie według wzoru zamieszczonego poniżej:

strażack tomasz wołczyk

Gorąco zapraszamy wszystkich dobrego serca do niesienia pomocy Tomkowi. Dokładne informacje można uzyskać na facebookowej stronie „Pomoc dla Tomka”.

- REKLAMA -

Popularne

1 KOMENTARZ

  1. To straszna sytuacja dla poszkodowanego i dla rodziny .
    Rozumiem ze trzeba pomóc ! ale gdzie jest PSP , czy oni sie mie poczuwają do odpowiedzialności ???
    Przecież ten człowiek z OSP był na !!! ( uczestniczył w ćwiczeniach organizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym PSP w Krakowie. Musiał przejść szereg zadań sprawnościowych, w tym przejście w pełnym umundurowaniu przez komorę dymową , ITD. Czy oni za niego nie odpowiadają !!! następna banda oszustów … Kiedy te przekręty się skończą w tym rządzie !!! Slow brak … Do tego dybla !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
lekkie zachmurzenie
18.8 ° C
21 °
17.8 °
73 %
3.1kmh
20 %
pon
18 °
wt
22 °
śr
21 °
czw
26 °
pt
28 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -