-1.4 C
Zator
piątek, 2 grudnia 2022
- REKLAMA -

Małopolska Szybka Kolej Aglomeracyjna (linia pasażerska linia 94 PKP) rozpoczyna działalność od 1 października 2022 r.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Od 1 października 2022 r. trasa Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA2 Kraków Główny – Podbory Skawińskie zostanie przedłużona do Zatora i Przeciszowa.

Na linii kolejowej nr 94 Kraków – Przeciszów wreszcie zostaną przywrócone regularne połączenia pasażerskie. Od kilku lat czekają na to mieszkańcy sześciu gmin na terenie powiatu w wadowickiego i oświęcimskiego.

Przedłużenie trasy linii SKA2 do Przeciszowa od 1 października 2022 r. ogłosił uroczyście wicemarszałek Łukasz Smółka w obecności przedstawicieli gmin Skawina, Brzeźnica, Spytkowice, Zator, Przeciszów.

Już od 1 października 20 z 38 pociągów dotychczas kursujących w relacji Kraków Główny – Podbory Skawińskie będzie kursować do stacji Zator i stacji końcowej Przeciszów. Przejazd ma trwać ok. 70 minut. Pociągi Kolei Małopolskich obsłużą na tej trasie stacje i przystanki: Zelczyna, Wielkie Drogi, Jaśkowice, Brzeźnica, Półwieś, Ryczów, Spytkowice Kępki, Spytkowice, Zator oraz Przeciszów.

Zgodnie z zapowiedziami na linię nr 94 w dni powszednie wyruszy 10 par pociągów, a w soboty, niedziele i święta – 8 par. Na chwilę obecną dojadą one tylko do Przeciszowa. To spore utrudnienie dla wszystkich tych, którzy chcieliby dostać się do stolicy powiatu oświęcimskiego. Ograniczenie to jest spowodowane przebudową stacji w Oświęcimiu, której zakończenie przewidziane jest w 2023 roku.

Informacja prasowa PKP: https://www.kolejemalopolskie.com.pl/pl/aktualnosci/9383_juz-od-1-pazdziernika-wydluzona-trasa-ska2.

Dokładny rozkład jazdy znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego. 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
-1.4 ° C
-0.2 °
-2 °
72 %
4.4kmh
99 %
pt.
0 °
sob.
3 °
niedz.
5 °
pon.
6 °
wt.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -