23.3 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Salon fryzjerski w Domu Pomocy Społecznej Caritas w Zatorze

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 27 i 28 października uczestniczki 6 – 17 Hufca Pracy w Oświęcimiu kształcące się w Wielozawodowym Zespole Szkół w Zatorze o profilu fryzjer zaaranżowały wyjątkowy salon fryzjerski dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Caritas w Zatorze. 

Dom Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze jest placówką stałego pobytu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, w podeszłym wieku, chorych,  które nie mogą samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu i wymagają całodobowej opieki.

Głównym celem przeprowadzonego przedsięwzięcia woluntarystycznego było odmienienie fryzur podopiecznych ośrodka. Pod opieką Katarzyny Zając – nauczycielki praktycznej nauki zawodu  z Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze, uczestniczki strzygły, modelowały oraz pielęgnowały głowy pań i panów. To już kolejna akcja woluntarystyczna, która przyciąga coraz większe rzesze chętnych do współpracy przyszłych fryzjerów.

Wielu podopiecznych ze względu na trudności w poruszaniu się i choroby, które ich trapią nie jest w stanie dotrzeć do fryzjera o własnych siłach, dlatego też uczestniczki oświęcimskiego Hufca Pracy wraz z opiekunkami z Domu Pomocy Społecznej Caritas zorganizowały dla nich prawdziwy salon fryzjerski na miejscu. Nie zabrakło również wesołych anegdot oraz rozmów ze strony szczególnych klientów, które umiliły czas oraz pomogły w zniwelowaniu napięcia u młodych fryzjerek. Był to doskonały sposób na integrację młodych ludzi, wymianę poglądów i doświadczeń oraz poznania świata osób zmagających się z problemami natury fizycznej i psychicznej. Wniosło także powiew świeżości na głowy chorych osób, podczas zdobywania kolejnych doświadczeń zawodowych przyszłych fryzjerek. Zaufanie jakim podopieczni obdarzyli mało doświadczone wolontariuszki, powierzając im swoje fryzury, dodało uczestniczkom skrzydeł do dalszej pracy zawodowej.

Tekst i zdjęcia – Beata Siewniak

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
pochmurnie
23.3 ° C
25.1 °
23 °
49 %
3.3kmh
18 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
29 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -