15.5 C
Zator
czwartek, 21 października 2021
- REKLAMA -

Rekordzista miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W miniony weekend, policjanci na terenie powiatu wadowickiego wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, podróżujący samochodem marki Chrysler, miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Pomimo wielu apeli policjantów, na drogach powiatu wadowickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Tylko w trakcie minionego weekendu, mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

W piątek (8 października br.), policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego motorowerem, który jechał ul. Konstytucji III Maja w Wadowicach. Jak się okazało kierowca jednośladu był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u mieszkańca Wadowic ponad 2,3 promila alkoholu. Z kolei w sobotę (9 października br.), kalwaryjscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Brzeźnica kierowcę bmw, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Natomiast w niedzielę (10 października br.), na ul. Batorego w Wadowicach, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna kierował samochodem marki Chrysler mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami, ponieważ za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

INFO: KPP Wadowice

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
zachmurzenie umiarkowane
15.5 ° C
18 °
12.2 °
65 %
7.1kmh
52 %
czw.
15 °
pt.
11 °
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
13 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -