5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Odkrywamy Skarby Doliny Karpia – warsztaty rękodzielnicze

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ramach akcji promocyjnej Odkrywamy Skarby Doliny Karpia zachęcamy do zapoznania się z ofertą warsztatową Ekomuzeum Doliny Karpia i zdobywania wiedzy w przyjemny i aktywny sposób. Podczas warsztatów rękodzielniczych każdy uczestnik może poczuć magię tworzenia a zrobiony przez siebie przedmiot zabrać jako pamiątkę z Doliny Karpia.

Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum Doliny Karpia zaprasza w ciekawe zakątki, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa oraz posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb. Ekomuzeum to także okazja do spotkania z pasjonatami, którzy nie tylko opowiadają o swojej działalności, prezentują niezwykłe wyroby ale też uczą jak można je zrobić samemu.

Ekomuzeum tworzone jest przez niezwykłych ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami do wikliniarstwa, pszczelarstwa, malarstwa, gotowania czy historii. Ekomuzeum to miejsca, które tętnią życiem. Ich gospodarze zapraszają, aby odbyć niezwykłą przygodę:

 

– Warsztaty z ozdabiania drewnianego karpia

Warsztaty z ozdabiania drewnianego karpia w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze odbywają się z profesjonalnymi instruktorami rękodzieła lokalnego. W trakcie warsztatów uczestnicy ozdabiają drewnianą sylwetkę karpia przy zastosowaniu różnych technik plastycznych np. decoupage, malowanie akrylami i konturami witrażowymi, dekorowanie elementów karpia filcem, tworzenie mozaik.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/31-ekomuzeumdolinykarpia-warsztaty-z-ozdabiania-drewnianego-karpia

– Warsztaty malowania na bawełnianych torbach

Warsztaty malowania na bawełnianych torbach prowadzone są przez instruktorów z Ośrodka Kultury Gminy Tomice. Podczas zajęć uczestnicy nanoszą swoje graficzne pomysły czy ulubione wzory na powierzchnię bawełnianej torby przy użyciu specjalnych farb.  Zapoznają się również z różnymi technikami malowania na tkaninie.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/41-ekomuzeumdolinykarpia-warsztaty-malowania-na-bawelnianych-torbach

– Warsztaty wikliniarskie ze zwiedzaniem wioski wikliniarskiej

Podczas zwiedzania wioski wikliniarskiej w Woźnikach uczestnicy poznają historię wikliniarstwa, jak wygląda obróbka wikliny oraz jakie sprzęty były wykorzystywane dawniej, a jakie dzisiaj. Następnie podczas warsztatów wikliniarskich pod okiem wykwalifikowanego instruktora tworzone są wiklinowe cudeńka.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/23-

ekomuzeumdolinykarpia-zwiedzanie-wioski-wikliniarskiej-warsztaty-wikliniarskie

Ponadto w ofercie Ekomuzeum Doliny Karpia znajdują się warsztaty rękodzielnicze takie jak:
– koronkarstwo, bibułkarstwo organizowane przez Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy wraz z Izbą Regionalną Doliny Karpia w Brzeźnicy (Brzeźnica, ul. Krakowska 107)

– kwiaty z papieru lub bibuły, szydełkowanie, ozdoby świąteczne organizowane przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku (Osiek, ul. Główna 125)

– wypychanki, czapki na kole dziewiarskim, robótki na drutach, bransoletki na krośnie organizowane przez Stowarzyszenie ART DO KA

– bibułkarstwo, koronkarstwo, wicie wieńcy dożynkowych organizowane przez Stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni” (Brzeźnica, ul. Krakowska 109)

– bibułkarstwo, haft krzyżykowy, malarstwo organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Ryczowie (Ryczów, ul. Stadionowa 25)

– koronkarstwo organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Polance Wielkiej (Polanka Wielka, ul. Długa 61)

– ceramika i malowanie na drewnie organizowane przez Galerię Sztuki Bałysówka (Tomice, ul. Św. Jakuba 2)

– warsztaty plastyczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach

– warsztaty świąteczne: malowanie bombek, ozdabianie pisanek, wykonywanie palmy wielkanocnej organizowane przez Dworek na Winnicy (Nowe Dwory, ul. Spacerowa 21).

Wszystkie miejsca i ich oferty dostępne są na stronie internetowej:
www.ekomuzeumdolinykarpia.pl oraz na www.dolinakarpia.eu.

Zapraszamy do Ekomuzeum Doliny Karpia!

Zdjęcia: archiwum Stowarzyszenia Dolina Karpia

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -