11 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

Przeciszów modelarskim centrum Polski – XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W godzinach od 8:00 do 13:30 otwarta będzie wystawa modeli kartonowych biorących udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów. Będzie co oglądać, bowiem do rywalizacji przystąpili najlepsi modelarze z kraju, a nawet z Czech, Słowacji czy Ukrainy.

plakat-lancaster-walczacyGodzina 12:00 to czas otwarcia innej wystawy pt. „Lancaster walczący w obrazach Piotra Forkasiewicza”. Jak można się domyślić, głównym tematem będzie brytyjski bombowiec Avro Lancaster. Odwiedzający zobaczą 20 wielkoformatowych obrazów autorstwa świetnego grafika komputerowego. Co więcej, wystawę swoją obecnością uświetni wyjątkowy gość: major Czesław Blicharski, który w latach 1933-1945 był bombardierem na Avro Lancaster w 300. Dywizjonie Ziemi Mazowieckiej. Wystawa będzie miała charakter edukacyjny, poświęcony losom lotników alianckich, w tym lotnikom Polskim.

Najważniejszy z punktu widzenia uczestników konkursu moment nadejdzie o godz. 13:30. Wtedy to odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród zwycięzcom XIV Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów. Ponadto puchary ufundowali również Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu.

W trakcie imprezy warto znaleźć chwilę na obejrzenie stoisk przygotowanych przez oświęcimską Policję oraz OSP z Przeciszowa i Piotrowic. Służby zaprezentują sprzęt, którym posługują się w codziennej pracy.

plakat-xiv-ogolnopolski-konkurs-modelarski

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11 ° C
12.6 °
10.6 °
82 %
2.3kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
16 °
śr.
12 °
czw.
15 °
pt.
15 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -