14.2 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

Policyjna akcja „ZNICZ 2021” rozpoczęta. Potrwa do 2 listopada.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

 Policyjna akcja „ZNICZ 2021”.  Zadbajmy o to, aby każdy z nas bezpiecznie powrócił do domu.

Dziś (29.10.2021) policjanci rozpoczęli policyjną akcję pn. „ZNICZ 2021”, będzie ona prowadzona przez cztery dni do 2 listopada br.

W związku z dniem Wszystkich Świętych nastąpi znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast. W przypadku dużych utrudnień ruchem będą kierować policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, wtedy do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować. Aby jednak zminimalizować utrudnienia apelujemy do kierowców o rozłożenie wizyt na cmentarzach na kilka dni.

  • Pamiętajmy, że organizacja ruchu wokół cmentarzy zostanie zmieniona, więc w tych miejscach kierowcy szczególnie powinni zwracać uwagę na oznakowanie. Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Istotne jest, aby utrzymywać odpowiedni odstęp miedzy pojazdami. Ważne jest, aby po zaparkowaniu pojazdu nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.
  • Przypominamy  także, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione lub w których będą utrudniały ruch lub zagrażały bezpieczeństwu będą usuwane na koszt właściciela.
  • Pamiętajmy również, aby wyjeżdżając w podróż odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie.

Do pieszych apelujemy, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przypominamy, aby zakładali elementy odblaskowe i zachowali ostrożność oraz uwagę podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, czy jezdnię.

Policjanci drogówki oraz prewencji będą czuwać nad bezpieczeństwem, eliminując sprawców rażących wykroczeń drogowych oraz przestępstw.  Dużo jednak zależy od samych użytkowników dróg. Zadbajmy o to, aby każdy z nas bezpiecznie powrócił do domu. – podaje KPP Oświęcim

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
14.2 ° C
18.1 °
11.9 °
51 %
6.9kmh
100 %
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
7 °
pon.
1 °
wt.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -