11.8 C
Zator
piątek, 12 sierpnia 2022
- REKLAMA -

Policyjna Akcja Zima 2015/2016

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

NIE DAJ ZAMARZNĄĆ, POWIADOM!

Okres zimowy stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i nietrzeźwych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia organizmu.

Aby nie dopuścić do tego rodzaju zdarzeń policjanci i strażnicy miejscy będą zwracać uwagę na miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne: klatki schodowe, opuszczone budynki, altany działkowe. Odnalezionym, proponować będą schronienie w noclegowni lub ogrzewalni.

Ponadto podczas służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na przystanki i dworce autobusowe gdzie mogą znajdować się śpiące osoby nietrzeźwe.

Apelujemy również, że na los innego człowieka nie pozostaną obojętni mieszkańcy, którzy widząc taką osobę bezdomną lub nietrzeźwą śpiącą w klatce, piwnicy czy pod gołym niebem, powiadomią odpowiednie służby Policję lub Straż Miejską, w ten sposób niejednokrotnie ratując jej życie.

Prosimy mieszkańców, aby zwrócili również uwagę na seniorów mieszkających w sąsiedztwie samotnie, w takim przypadku również wystarczy zgłosić ten fakt do najbliższego ośrodka pomocy społecznej lub powiadomić Policję.

UWAGA NA CZAD ! Wyposażmy mieszkania w specjalne czujniki tlenku węgla.

W okresie zimowym dochodzi do większej liczby podtruć czy zatruć tlenkiem węgla. Najczęściej dochodzi do tego rodzaju zdarzeń podczas kąpieli w łazienkach wyposażonych w piecyk gazowy i przy niesprawnej wentylacji. Dlatego przypominamy o potrzebie wyposażenia pomieszczeń, w których funkcjonuje piecyk gazowy, kuchenka czy piec CO, w specjalne czujniki tlenku węgla, należy również sprawdzić drożność wentylacji. W ten sposób zadbamy o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych najbliższych, zanim będzie za późno.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
pochmurnie
11.8 ° C
12.4 °
11 °
93 %
2kmh
18 %
pt.
27 °
sob.
20 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
29 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -