-1 C
Zator
piątek, 22 stycznia 2021
- REKLAMA -

Policjanci realizują zadania w ramach akcji „Zima”. Pomoc bezdomnym.

Musisz przeczytać

#ZATOR Szczepienia przeciw covid -19 na terenie naszej gminy.

Informacja dyrektora SZOZ w Zatorze o szczepieniach przeciw COVID-19 na terenie gminy Zator Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zatorze został zakwalifikowany do  Narodowego Programu Szczepień...

#PIOTROWICE Mężczyzna zatruł się dymem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do śmierci 68 – letniego mieszkańca Piotrowic....

Reprezentantka z Doliny Karpia, Alicja Kucia w gali finałowej Miss Polski Nastolatek.

Alicja Kucia pochodzi z Bachowic i została okrzyknięta najpiękniejszą nastolatką w Małopolsce. Już jutro będzie się starać o tytuł Miss Polski w swoim przedziale...

Sezonowa wyprzedaż w Salonie Magia Wnętrz w Zatorze. Upoluj wymarzone produkty w super cenie!

Salon Magia Wnętrz zaprasza na wyprzedaż sezonową do -50%. Jeżeli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie nie ponosząc przy tym dużych kosztów, skorzystaj z naszej wyprzedaży wyposażenia wnętrz. Czasem...
- REKLAMA -

Policjanci realizują zadania w ramach akcji „Zima”, przy dużym wsparciu osób, wrażliwych na los drugiego człowieka w powiecie oświęcimskim.

Okres zimowy stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i nietrzeźwych. Każdego roku na terenie kraju, odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów, w wyniku wychłodzenia organizmu. Aby, temu przeciwdziałać wszyscy powinni reagować, widząc człowieka w sytuacji zagrażającej życiu.

Policjanci powiatu oświęcimskiego codziennie, kilkukrotnie interweniują wobec nietrzeźwych pieszych, którzy stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpią pod gołym niebem. Z kolei w okresie zimowym, dodatkowym zadaniem jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to między innymi opuszczone budynki czy rejony ogródków działkowych. Odnalezionym tam osobom proponują schronienie w noclegowni, a osobom będącym pod wpływem alkoholu w ogrzewalni. Ponadto podczas służby policjanci zwracają uwagę także na przystanki autobusowe i inne ustronne miejsca, gdzie mogą znajdować się śpiące osoby nietrzeźwe.

Wiele zgłoszeń, otrzymujemy również od mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Najczęściej są to przypadki, gdy nietrzeźwy śpi na klatce schodowej, strychu czy w piwnicy. Poniżej przedstawiamy kilka ostatnich zgłoszeń, których dokonały osoby wrażliwe na los innego człowieka.

Tuż przed godziną 22.00 policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, interweniowali w związku ze zgłoszeniem mieszkańca Przeciszowa dotyczącym mężczyzny śpiącego na przystanku autobusowym przy ulicy Podlesie w Przeciszowie. W związku z faktem, że 43 – letni mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania i był pod wpływem alkoholu został przewieziony do miejskiej ogrzewalni.

1 grudnia o godzinie 1.40 policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca bloku przy ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu, dotyczące bezdomnego śpiącego w klatce schodowej.  Policjanci ustalili, że nietrzeźwy 64 – latek nie ma stałego miejsca zamieszkania, więc zaproponowali przewiezienie do miejskiej ogrzewalni. Niestety mężczyzna nie chciał opuścić klatki schodowej, ani udać się do ogrzewalni, więc policjanci przewieźli go do izby wytrzeźwień.

Tuż przed godziną 18.00, mieszkaniec jednego z bloków Osiedla Chemików w Oświęcimiu przed klatką schodową zauważył siedzącego na ławeczce, bezdomnego mężczyznę. Informację natychmiast przekazał pod numer alarmowy. We wskazane miejsce przyjechał jeden z oświęcimskich patroli. Mundurowi potwierdzili, że 52- letni mężczyzna nie ma stałego miejsca zamieszkania, więc przewieźli go do miejskiej ogrzewalni.

O godzinie 20.30 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Brzeszcz o mężczyźnie, który przed chłodem schronił się w klatce schodowej jednego z bloków przy ulicy Daszyńskiego w Brzeszczach. Policjanci ustalili, że 53- latek nie ma stałego miejsca zamieszkania, więc zaproponowali mu przewiezienie do miejskiej noclegowni.

Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy.

W dalszy ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

Apelujemy również do mieszkańców, aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów. Być może potrzebują oni wsparcia i pomocy. W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub Policję.

WYKAZ PLACÓWEK DLA BEZDOMNYCH W POWIECIE OŚWIĘCIMSKIM:

  1. Oświęcim Schronisko Miejskie dla osób bezdomnych ulica Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65
  2. Oświęcim Ogrzewalnia Miejska ulica Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65
  3. Brzeszcze  Schronisko Miejskie dla osób bezdomnych ulica Mickiewicza 6, tel. 32 211 12 51
  4. Kęty Ogrzewalnia Miejska ulica Spacerowa 2, tel. 33  845 28 70

Wykaz placówek dla bezdomnych w Małopolsce znajduje się na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego: https://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=pomoc_dla_bezdomnych

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -
Olejki z konopi CBD

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
mgła
-1 ° C
1.7 °
-5 °
100 %
1kmh
30 %
pt
7 °
sob
7 °
nie
1 °
pon
0 °
wt
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -Olejki z konopi CBD
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -