10.8 C
Zator
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Policjanci promowali bezpieczeństwo na kolejnych piknikach rodzinnych z okazji Dnia Dziecka.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W Zatorze na terenie ośrodka wypoczynkowego w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy oraz na terenach rekreacyjnych Klubu Sportowego w Palczowicach odbyły się dwa pikniki rodzinne z okazji „Dnia Dziecka”.

1 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wspólnie z innymi służbami uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie ośrodka wypoczynkowego, w którym schronienie przed wojną znalazło kilkaset osób z Ukrainy.

Na przygotowanym stoisku profilaktycznym policjanci prezentowali sprzęt policyjny oraz wyposażenie radiowozu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Natomiast starszym uczestnikom pikniku mundurowi wręczali ulotki informacyjne przypominając o ograniczonym zaufaniu do osób obcych mogących chcieć wykorzystać ich trudną sytuację życiową. Funkcjonariusze przypominali, że w sytuacji zagrożenia należy kontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112, a także informowali o możliwości skorzystania z infolinii dla uchodźców obsługiwanej przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji  numer + 48 47 72 123 07, pod którym można przekazywać, jak również uzyskiwać informacje w sytuacjach związanych z zaginięciem osób. Informowali również  o możliwości powiadamiania o wszelkich przejawach handlu ludźmi pod numerem telefonu: + 48 47 72 56 502  tj. infolinii Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

4 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze uczestniczyli w pikniku rodzinnym na terenie Klubu Sportowego w Palczowicach, gdzie piknik dla dzieci z wieloma stoiskami, zabawami i pokazami przygotowała rada rodziców oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze.

Na policyjnym stoisku profilaktycznym mundurowi z Zatora prezentowali radiowóz, sprzęt oraz  wyposażenie policyjne. Opowiadali o swojej służbie oraz zadaniach realizowanych przez dzielnicowego na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Ponadto przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa dziecka w miejscu zamieszkania, na drodze, w podróży oraz w Internecie. Przekazywali ulotki i malowanki o tematyce prewencyjnej.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
12.4 °
9.9 °
73 %
3kmh
100 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -