6.1 C
Zator
środa, 28 września 2022
- REKLAMA -

Analiza ubóstwa energetycznego na terenie Gminy Zator.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W związku z przeprowadzaniem przez Urząd Miejski w Zatorze analizy ubóstwa energetycznego na terenie Gminy Zator, zapraszamy mieszkańców do udziału w badaniu.

Jeżeli koszty ogrzewania pochłaniają znaczną część Państwa dochodów, być może w Państwa gospodarstwie domowym obecny jest problem ubóstwa energetycznego.

Zgodnie z Ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2021. poz. 716, ze zm.) Ubóstwo energetyczne oznacza sytuacjęw której gospodarstwo domowe prowadzone przez jedną osobę lub przez kilka osób wspólnie w samodzielnym lokalu mieszkalnym lub w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, w którym nie jest wykonywana działalność gospodarcza, nie może zapewnić sobie wystarczającego poziomu ciepła, chłodu i energii elektrycznej do zasilania urządzeń i do oświetlenia, w przypadku gdy gospodarstwo domowe łącznie spełnia następujące warunki:

  • osiąga niskie dochody;
  • ponosi wysokie wydatki na cele energetyczne;
  • zamieszkuje w lokalu lub budynku o niskiej efektywności energetycznej.

W określeniu problemu ubóstwa energetycznego decydujący jest stosunek kwoty wydawanej na ogrzewanie do dochodów gospodarstwa domowego, ponieważ wcale nie trzeba być skrajnie biednym, aby popaść w ubóstwo energetyczne. Większość ubogich energetycznie nie jest biedna. Wystarczy mieszkać w zbyt dużym względem potrzeb, nieocieplonym budynku, by koszty ogrzewania pochłaniały znaczną część dochodów nawet średniozamożnego gospodarstwa domowego.

Szacunkowo ubóstwem energetycznym zagrożonych jest ok. 6 milionów Polaków. Przede wszystkim to mieszkańcy domów wolnostojących (często za dużych w stosunku do aktualnych potrzeb), mieszkańcy terenów niezurbanizowanych, samotni rodzice z dziećmi i rodziny wielodzietne.

Dzięki Państwu możliwe będzie przeanalizowanie tego problemu w Gminie Zator. Rzetelnie przeprowadzona analiza pozwoli stworzyć programy pomocowe dostosowane do potrzeb mieszkańców. Aby wziąć udział w badaniu należy wypełnić ankietę i złożyć ją w Urzędzie Miejskim w Zatorze  – osobiście lub listownie. Ankieta dostępna jest na dzienniku podawczym lub do pobrania poniżej. Zachęcamy do wspierania osób potrzebujących w uzupełnieniu ankiet. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 8412215 wew. 28 w godzinach pracy Urzędu.

Na zgłoszenia czekamy do 24 czerwca 2022. W przypadku uruchomienia programów pomocowych, osoby które wzięły udział w badaniu będą brane pod uwagę w pierwszej kolejności (po spełnieniu warunków formalnych).

Informacja pochodzi z strony Urzędu Miejskiego w Zatorze.

Link do informacji >TUTAJ<.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
6.1 ° C
7.7 °
5.2 °
89 %
2.3kmh
25 %
śr.
15 °
czw.
12 °
pt.
11 °
sob.
15 °
niedz.
14 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -