10.8 C
Zator
wtorek, 27 lutego 2024
- REKLAMA -

#POLANKA WIELKA Odkrywamy Skarby Doliny Karpia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ramach akcji promocyjnej #OdkrywamySkarbyDolinyKarpia dzisiaj swoje drzwi otwiera przed nami Polanka Wielka. Na jej terenie poszukiwać będziemy produktów wyróżnionych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia.

Gmina Polanka Wielka słynie z lokalnego przysmaku jakim są prażonki polańskie – Produkt Tradycyjny Województwa Małopolskiego. Będąc w okolicy warto zwiedzić drewniany kościół św. Mikołaja, który pochodzi prawdopodobnie z I połowy XVI wieku i znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego. Symbolem gminy jest motyw roślinny oznaczający łąki i pola uprawne, punkty z widokiem na Wyżynę Krakowską i Śląską, Kotlinę Oświęcimską oraz pasmo Beskidu Małego.

Witrażowych kompozycji będących symbolem marki lokalnej Dolina Karpia w gminie Polanka Wielka można szukać w gospodarstwie rolnym, w którym tłoczone są „Oleje Prosto z Pola”:

– olej lniany
– olej rzepakowy.

Oleje tłoczone są na zimno z ziarna pochodzącego z własnej produkcji w gospodarstwie rolnym. Tłoczenie na zimno to bardzo powolny, ale przez to tradycyjny i naturalny proces, który pozwala zachować wszystkie kluczowe substancje organicznie czynne. Brak przemysłowych metod jak rafinacja czy barwienie pozwala uzyskać bardzo wysokiej jakości olej. Brak konserwantów i innych dodatków sprawia, że Oleje Prosto z Pola są w 100% naturalne.

Naturalna metoda produkcji – stosowana od pokoleń, własny surowiec oraz zamiłowanie do tworzenia olejów to coś, czego nie sposób wyrazić słowami – trzeba spróbować.

Oleje można kupić w gospodarstwie rolnym „Oleje Prosto z Pola” w Polance Wielkiej (ul. Długa 143), w gospodarstwie rolnym w Tomicach (ul. Floriańska 147), w sklepie internetowym: www.olejeprostozpola.pl oraz u lokalnego dystrybutora – HANA Supermarket w Zatorze (ul. Rynek 14).

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.olejeprostozpola.plwww.dolinakarpia.eu.

Za tydzień zapraszamy do kolejnej gminy, tym razem skarbów marki lokalnej będziemy szukać w Osieku!

Zdjęcia: Marcin Gałek

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
13.2 °
10 °
77 %
1.4kmh
100 %
wt.
11 °
śr.
12 °
czw.
13 °
pt.
15 °
sob.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -