26.9 C
Zator
piątek, 19 lipca 2024
- REKLAMA -

Bądź widoczny na drodze. List od oświęcimskiej drogówki do pieszych

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Kochani piesi,

Okres jesienno-zimowy na drodze to szczególnie niebezpieczny czas, zwłaszcza dla Was. Każdego roku piesi stanowią ponad 25 procent ofiar wypadków drogowych, w których najliczniejszą grupę stanowią seniorzy powyżej 60 roku życia. Do wypadków dochodzi najczęściej po zmroku, która w znaczny sposób ogranicza możliwość dostrzeżenia pieszego na drodze przez kierowcę. Sprawę pogarsza fakt, że wielu pieszych lekceważąc własne bezpieczeństwo, zapomina o kamizelkach czy elementach odblaskowych, które w znacznym stopniu sprawiają, że jesteśmy widoczni dla kierowców.

Każdy kierowca potwierdzi, że kamizelka lub inny odblaskowy element ubrania, błyszczy z daleka na drodze jak bezcenny skarb. Od razu zwraca uwagę kierowcy, który w bezpieczny sposób może minąć pieszego.

W związku z tym jako policjanci apelujemy do Was „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie Waszego zdrowia i życia”.

Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze gdy porusza się drogą po zmierzchu.

Apelujemy również do Was, o szczególną ostrożność w chwili, gdy przekraczacie jezdnię. Nie sugerujcie się pośpiechem tylko zawsze uważnie spójrzcie czy możecie bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Pamiętajcie, że przepisy ruchu drogowego są po to, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo.

Wszyscy mamy jeden cel – poprawę bezpieczeństwa na drodze, tak abyście zawsze bezpiecznie wracali do domu, do swoich bliskich.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
26.9 ° C
28.2 °
26 °
50 %
2.7kmh
29 %
pt.
25 °
sob.
27 °
niedz.
27 °
pon.
30 °
wt.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -