-4.3 C
Zator
środa, 2 grudnia 2020
- REKLAMA -

Bądź widoczny na drodze. List od oświęcimskiej drogówki do pieszych

Musisz przeczytać

#ZATOR Bomba w Banku Spółdzielczym??

Aktualizacja: Fałszywy alarm. Strażacy sprawdzają, czy istnieje realne zagrożenie w związku z informacją jaka dotarła do placówki Banku Spółdzielczego w Zatorze. Mimo, że wygląda to na...

#ZATOR Ceny za śmieci znów wyższe. Przetarg na wywóz śmieci ponownie wygrała firma MPGO z Krakowa.

Opłaty za wywóz śmieci, znów wzrosną i to znacznie. Zgodnie w Uchwałą Rady Miejskiej w Zatorze: Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od...

#ZATOR Edukacyjne przystanki w Dolinie Karpia już niebawem.

Zobaczcie wizualizacje, które już za kilka dni będą zdobić 35 przystanków w Dolinie Karpia. Czekanie na autobus wcale nie musi być nudne. Na każdym przystanku...

#ZATOR Poszukiwany alimenciarz trafił za kratki

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 31 – letniego mieszkańca powiatu krakowskiego. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. W ubiegłą sobotę...
- REKLAMA -

Kochani piesi,

Okres jesienno-zimowy na drodze to szczególnie niebezpieczny czas, zwłaszcza dla Was. Każdego roku piesi stanowią ponad 25 procent ofiar wypadków drogowych, w których najliczniejszą grupę stanowią seniorzy powyżej 60 roku życia. Do wypadków dochodzi najczęściej po zmroku, która w znaczny sposób ogranicza możliwość dostrzeżenia pieszego na drodze przez kierowcę. Sprawę pogarsza fakt, że wielu pieszych lekceważąc własne bezpieczeństwo, zapomina o kamizelkach czy elementach odblaskowych, które w znacznym stopniu sprawiają, że jesteśmy widoczni dla kierowców.

Każdy kierowca potwierdzi, że kamizelka lub inny odblaskowy element ubrania, błyszczy z daleka na drodze jak bezcenny skarb. Od razu zwraca uwagę kierowcy, który w bezpieczny sposób może minąć pieszego.

W związku z tym jako policjanci apelujemy do Was „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie Waszego zdrowia i życia”.

Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze gdy porusza się drogą po zmierzchu.

Apelujemy również do Was, o szczególną ostrożność w chwili, gdy przekraczacie jezdnię. Nie sugerujcie się pośpiechem tylko zawsze uważnie spójrzcie czy możecie bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Pamiętajcie, że przepisy ruchu drogowego są po to, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo.

Wszyscy mamy jeden cel – poprawę bezpieczeństwa na drodze, tak abyście zawsze bezpiecznie wracali do domu, do swoich bliskich.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
zamglenie
-4.3 ° C
-3.9 °
-5 °
85 %
4.1kmh
90 %
czw
1 °
pt
6 °
sob
7 °
nie
9 °
pon
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -Olejki z konopi CBD
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -