20 C
Zator
niedziela, 14 sierpnia 2022
- REKLAMA -

Pijany z rozpędem wjechał na chodnik. Zatrzymał go policjant niebędący na służbie

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W czwartkowy wieczór ulicą Kleparz w Kętach swoim prywatnym samochodem poruszał się policjant. Było to około godz. 19:50, więc funkcjonariusz miał już okres służby za sobą. W pewnym momencie z bocznej uliczki z rozpędem wyłonił się samochód marki Daewoo, którego kierowca nie zdążył wyhamować i z impetem wpadł na chodnik. Gdyby znajdował się tam jakiś pieszy, doznałby poważnych obrażeń.

Policjant odruchowo zatrzymał swoje auto i nie zważając na okoliczności, pobiegł do obserwowanego pojazdu. Wystarczył jeden rzut okiem aby zobaczyć, że kierującym jest kompletnie pijany mężczyzna. Co więcej, funkcjonariusz rozpoznał w nim osobę poszukiwaną przez kęcką policję. Natychmiast wezwał więc swoich „kolegów po fachu”, którzy zabrali nietrzeźwego sprawcę zdarzenia na komisariat.

Tam przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało 2,47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już wcześniej został przyłapany na jeździe po pijaku, za co otrzymał zakaz kierowania pojazdami. Z uwagi na wcześniejsze przestępstwa oraz dodatkowe, czwartkowe, zatrzymany został niezwłocznie umieszczony w zakładzie karnym. Sąd rozstrzygnie o dalszym losie pijanego mężczyzny – wyrok jest raczej oczywisty, bowiem szaleńcza jazda została nagrana przez kamerę zamontowaną w pojeździe policjanta.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20 ° C
22.3 °
18.5 °
81 %
2.5kmh
99 %
niedz.
24 °
pon.
29 °
wt.
30 °
śr.
30 °
czw.
30 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -