4.9 C
Zator
niedziela, 4 grudnia 2022
- REKLAMA -

Oszuści energetyczni uderzyli po raz kolejny

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Ostrzeżenie o nieuczciwych pseudoinkasentach firmy Tauron, które wczoraj zamieściliśmy w naszym portalu, spełniło swoją rolę – nie tylko dociera do coraz większej rzeszy odbiorców, ale pozwala śledzić poczynania oszustów. Wkrótce po publikacji artykułu odezwał się do nas Pan Michał z Brzeszcz, który podzielił się schematem działania wykorzystywanym przez krętaczy. Przechytrzył ich, ponieważ zachował zimną krew, gdy zapukali do drzwi.

Zaczęło się od anonimowego telefonu. Zadzwoniła kobieta, która podała się za przedstawicielkę firmy Tauron. Celem rozmowy była prezentacja niezwykle atrakcyjnej oferty na usługi energetyczne. Podała nawet imię i nazwisko jednej z domowniczek. Problem w tym, że osoba ta nie zawierała umowy z firmą. Wzbudziło to podejrzenie wśród brzeszczanina, który jednak ostatecznie zgodził się na przyjazd kuriera pod jego adres zamieszkania.

Bezpośrednio po rozmowie Pan Michał skontaktował się z biurem obsługi klienta firmy Tauron. Tam uzyskał informację, że firma nie praktykuje wysyłania swoich pracowników do klientów. Po dwudziestu minutach pod mieszkaniem pojawił się kurier (który de facto dotarł na miejsce bez samochodu). Po przywitaniu mężczyzny, brzeszczanin raz jeszcze zapytał o nazwisko osoby, na którą zawarta jest umowa. Kiedy kurier po raz kolejny podał złe dane, nasz informator oświadczył że dzwoni na Policję. Wystraszony oszust najpierw zapewniał, że pełni tylko rolę kuriera, jednak po krótkiej chwili uciekł.

To kolejny potwierdzony przypadek działania pseudoinkasentów. Prosimy zachować ostrożność i unikać kontaktu z osobami, których wiarygodność wydaje się wątpliwa. Warto również sprawdzać przedstawicieli, dzwoniąc na biuro obsługi klienta firmy Tauron (tel. 32 606 0 606 / opłata zgodnie z taryfą operatora).

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
4.9 ° C
8.8 °
1 °
81 %
1.7kmh
43 %
niedz.
6 °
pon.
7 °
wt.
4 °
śr.
4 °
czw.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -