10 C
Zator
wtorek, 27 września 2022
- REKLAMA -

#OSIEK Sprawca znęcania, który naruszył zakaz zbliżania się do rodziny trafił do aresztu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali, a następnie osadzili w areszcie śledczym 45 – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna skazany za znęcanie, złamał sądowy zakaz kontaktowania się i zbliżania do rodziny. Organy ścigania chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą domową, są bezwzględne dla domowych agresorów.

W nocy z wtorku na środę (23/24.02.2021) tuż po północy oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 42 – letniej mieszkanki Osieka, dotyczące męża, który złamał sądowy zakaz zbliżania się do rodziny. Policjanci błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali nietrzeźwego agresora. 45 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu postawiono zarzut złamania sądownie orzeczonego zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną. W ubiegłym roku środki te zostały wobec niego orzeczone przez oświęcimski Sąd w związku z przestępstwem znęcania, którego 45 – latek dopuścił się wobec żony i dzieci.

Wczoraj (25.02.2021) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie zostały mu przedstawione prokuratorskie zarzuty. Następnie prokurator mając na względzie ochronę osób pokrzywdzonych przemocą wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora, więc 45 – latek wprost z sali sądowej trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
10 ° C
12.1 °
8.3 °
89 %
1.7kmh
4 %
pon.
10 °
wt.
18 °
śr.
15 °
czw.
11 °
pt.
12 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -