5.3 C
Zator
sobota, 4 kwietnia 2020
- REKLAMA -

Nowe przystanki w gminie Zator

Musisz przeczytać

#ZATOR Hana Supermarket – zrób zakupy z dowozem do domu

Supermarket Hana oferuje bogaty asortyment spożywczy poprzez: Pieczywo w tym produkt regionalny Doliny Karpia - CHLEB REVEL na naturalnym zakwasie -...

12 000 produktów sanitarnych od Energylandii dla lokalnych służb

Park Rozrywki Energylandia, nie będąc obojętnym na rosnące potrzeby w związku z sytuacją w kraju i na świecie, wyszedł z inicjatywą wsparcia Tych, którzy...

#ZATOR W Zatorze są produkowane maseczki jedno i wielorazowe. Zamów online!

Bawełna jest NATURALNYM materiałem, który służy przede wszystkim do wytwarzania tkanin znajdujących szerokie zastosowanie w przemyśle. Miękkość i delikatność tkaniny bawełnianej zapobiega powstawaniu różnego rodzaju podrażnień...

#ZATOR Złamali zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz obowiązujące przepisy

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze podczas prowadzenia obchodu rejonu służbowego przed jednym z bloków zauważyli trzech mężczyzn, którzy siedząc na ławeczce pili piwo...
- REKLAMA -

Każdy, kto na przestrzeni ostatnich dni poruszał się po Zatorze czy Trzebieńczycach, na pewno zauważył nowe wiaty przystankowe umieszczone w następujących lokalizacjach:

 • w centrum Zatora,
 • przy ul. Oświęcimskiej,
 • przy ul. Bugajskiej,
 • przy ZSO w Zatorze,
 • przy ul. Mickiewicza,
 • w Trzebieńczycach.

Wszystkie 6 nowych wiat to przystanki typu EOS. Z zewnątrz wyglądają bardzo nowocześnie, w większości są przeszklone. Wielkość ławeczki przeznaczonej dla oczekujących na przyjazd środka komunikacji pozostawia wiele do życzenia, ale osoby którym braknie miejsca nadal mogą się schronić przed wiejącym wiatrem czy opadami pod zadaszoną konstrukcją.

To dopiero początek modernizacji przystanków autobusowych. Na przyszły rok zaplanowano postawienie kolejnych 6 wiat, które mają zostać zlokalizowane:

 • w Graboszycach – 2 szt,
 • w Smolicach – 2 szt,
 • w Podolszu – 1 szt,
 • w Grodzisku – 1 szt.

Łączny koszt wymiany infrastruktury przystankowej wyniósł ponad 26 tysięcy złotych. 50% środków na inwestycję przeznaczono ze środków zarządzanych przez Zarządy Osiedli i Sołectwa Trzebieńczycę, drugą połowę z dyspozycji Burmistrza Zatora.

Nowe wiaty stanowią dobro publiczne i powinny być wykorzystywane przez mieszkańców w odpowiedni sposób. Urząd Miasta liczy, że w stosunku do nowo powstałej infrastruktury nie będą podejmowane żadne akty wandalizmu. Uprasza również wszystkich, którzy byli świadkami dokonywania jakichkolwiek zniszczeń, o zgłoszenie tego faktu na Policję pod numerem alarmowym 997.

- REKLAMA -

Popularne

1 KOMENTARZ

 1. Przystanki okropne. W rynku w Ztr ławeczka na 3 osoby a starszych ludzi zawsze jest MULTUM ! Ten stary wielki przystanek był już lepszy. Wstyd !

Dodaj komentarz

Zator
bezchmurnie
5.3 ° C
6.7 °
2.8 °
48 %
2.1kmh
3 %
sob
4 °
nie
12 °
pon
17 °
wt
18 °
śr
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -