9.7 C
Zator
poniedziałek, 17 lutego 2020
- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Nowe przystanki w gminie Zator

Musisz przeczytać

#BRZEŹNICA Poszukiwany przez policję

Wiesław Hardek urodzony 28 lipca 1958, syn Jerzego i Czesławy, zamieszkały w Brzeźnicy jest poszukiwany przez jednostkę KPP Wadowice na podstawie art. 286 §...

Absurdalne zachowanie kierowcy na trasie Zator – Wadowice VIDEO!

Filmik ukazuje kierowcę, który w dniu 13.02.2020 br. około godziny 20:13 na trasie Wadowice-Zator, obok siłowni na Rudzach "popisał" się totalnym brakiem rozsądku.. Powinien go...

Odwołane poszukiwania zaginionej oświęcimianki

Dziś (13.02.2020) w godzinach popołudniowych oświęcimska Policja została powiadomiona przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach o odnalezieniu zwłok kobiety tj. 47 –...

#GIERAŁTOWICE Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba poszkodowana

Dzisiaj (13.02) tuż przed godziną 9:00 na drodze wojewódzkiej Andrychów - Zator doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Na miejsce...

Każdy, kto na przestrzeni ostatnich dni poruszał się po Zatorze czy Trzebieńczycach, na pewno zauważył nowe wiaty przystankowe umieszczone w następujących lokalizacjach:

 • w centrum Zatora,
 • przy ul. Oświęcimskiej,
 • przy ul. Bugajskiej,
 • przy ZSO w Zatorze,
 • przy ul. Mickiewicza,
 • w Trzebieńczycach.

Wszystkie 6 nowych wiat to przystanki typu EOS. Z zewnątrz wyglądają bardzo nowocześnie, w większości są przeszklone. Wielkość ławeczki przeznaczonej dla oczekujących na przyjazd środka komunikacji pozostawia wiele do życzenia, ale osoby którym braknie miejsca nadal mogą się schronić przed wiejącym wiatrem czy opadami pod zadaszoną konstrukcją.

To dopiero początek modernizacji przystanków autobusowych. Na przyszły rok zaplanowano postawienie kolejnych 6 wiat, które mają zostać zlokalizowane:

 • w Graboszycach – 2 szt,
 • w Smolicach – 2 szt,
 • w Podolszu – 1 szt,
 • w Grodzisku – 1 szt.

Łączny koszt wymiany infrastruktury przystankowej wyniósł ponad 26 tysięcy złotych. 50% środków na inwestycję przeznaczono ze środków zarządzanych przez Zarządy Osiedli i Sołectwa Trzebieńczycę, drugą połowę z dyspozycji Burmistrza Zatora.

Nowe wiaty stanowią dobro publiczne i powinny być wykorzystywane przez mieszkańców w odpowiedni sposób. Urząd Miasta liczy, że w stosunku do nowo powstałej infrastruktury nie będą podejmowane żadne akty wandalizmu. Uprasza również wszystkich, którzy byli świadkami dokonywania jakichkolwiek zniszczeń, o zgłoszenie tego faktu na Policję pod numerem alarmowym 997.

- REKLAMA -

Popularne

1 KOMENTARZ

 1. Przystanki okropne. W rynku w Ztr ławeczka na 3 osoby a starszych ludzi zawsze jest MULTUM ! Ten stary wielki przystanek był już lepszy. Wstyd !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
pochmurno z przejaśnieniami
9.7 ° C
10.6 °
8.9 °
61 %
1.5kmh
75 %
pon
9 °
wt
8 °
śr
7 °
czw
5 °
pt
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -