W dniu 14 października 2015r. policjanci z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu, otrzymali kolejne zgłoszenia od osób, które zostały oszukane przy zakupach internetowych.

W połowie września mieszkaniec Jawiszowic zakupił przez aukcyjny portal internetowy, telefon komórkowy wart 600 zł, pod koniec września mieszkanka Oświęcimia kupiła buty za 125zł, a mieszkaniec Brzeszcz na początku października zakupił kartę graficzną o wartości 1000zł. Niestety żaden z kupujących nie doczekał się realizacji zamówienia, więc powiadamiano o tych faktach policję.

Policja przypomina, robiąc zakupy przez internet, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedającego, poprzez sprawdzenie kontaktu i adresu firmy. Dane będą nam potrzebne przy ewentualnych reklamacjach, zweryfikujemy również komentarze sprzedającego. Także możliwość odbioru osobistego daje nam pewność, że firma istnieje.

Bardzo ważne jest sprawdzenie paczki w obecności kuriera, daje nam to gwarancję ze towar nie jest uszkodzony a jednocześnie, ze zawartość paczki się zgadza i nie zostaliśmy oszukani.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here