W niedzielę 21-go sierpnia, na stoku narciarskim w Orawce, odbył się ogólnopolski wyścig zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Szlaku Solnego. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

W kategorii młodzików, najlepszą drużyną okazał się UKS Sokół Zator. Obaj nasi reprezentanci zajęli miejsca na podium. Michał Śliwiński zwyciężył będąc wciąż niepokonanym kolarzem w tej kategorii wiekowej. Po bardzo dobrej walce na trasie, trzecie miejsce w wyścigu zajął Marcin Sermak, mieszkaniec Grodziska – uczeń gimnazjum w Graboszycach. Marcin to kolejny talent po Gabrieli Wojtyle, który trafił do sportu w związku z współpracą szkoły w realizacji programu „I Ty możesz zostać Mistrzem Olimpijskim”.

W kategorii elity kobiet, Rita Malinkiewicz wygrywa wyścig przed swoją klubową koleżanką – Dagmarą Drabik. Gabriela Wojtyła wciąż jeszcze nie może czynnie brać udziału w zawodach, jednak w ramach treningu, wyruszyła z Zatora rowerem na miejsce startu, by dopingować swoje koleżanki.

Trasa była jedną z najcięższych fizycznie, spośród wszystkich, w których dotychczas startowali nasi zawodnicy.

Foto i tekst: Sebastian Żabiński

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here