foto: KPP Oświęcim

Bohater serialu przygodowego MacGyver, szarej taśmy technicznej używał w wielu ekstremalnych sytuacjach.  Policjanci z oświęcimskiej drogówki, ujawnili jak z jej mocujących właściwości korzystała jedna z kierujących.

W dniu 6 lutego 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji,  dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pełnili służbę na DK 44 w Oświęcimiu.   O godzinie 11.45 na trasie Oświęcim – Zator  zauważyli samochód  marki Toyota z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy, przyklejonymi do karoserii  taśmą naprawczą. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za toyotą dając kierującej sygnał do zatrzymania się.  Kobieta zjechała na pobocze,  a następnie nie mogąc uchylić szyby od strony kierowcy, wysiadła z auta drzwiami od strony pasażera.

KPP Oświęcim drogówka w akcji za MacGyverem w spódnicy (2)Podchodząc do auta policjanci potwierdzili, że się nie przewidzieli, a drzwi do karoserii pojazdu naprawdę są przymocowane szarą taśmą techniczną.  Podczas czynności poinformowali 37 – letnią mieszkankę powiatu chrzanowskiego, że tak uszkodzonym samochodem nie wolno poruszać się po drogach publicznych. Kobieta z kolei wyjaśniła, że samochód z uszkodzonymi drzwiami został zakupiony kilka dni wcześniej, a ona nie zdawała sobie sprawy, że nie może się nim poruszać, pomimo tego, że nie posiadała dowodu rejestracyjnego z aktualnymi badaniami stanu technicznego pojazdu.

Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierująca mandat karny, a  samochodu nie dopuścili do dalszej jazdy.

informuje Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here