18.4 C
Zator
niedziela, 16 czerwca 2024
- REKLAMA -

Leon ze szkoły w Graboszycach zdobył tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

3 czerwca Leon Jurasz ze szkoły w Graboszycach zdobył tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora. Oprócz dyplomu i pamiątkowego trofeum Leon i jego drużyna otworzą uroczyście tegoroczne Święto Karpia, wcześniej, wspólnie z innymi uczestnikami konkursu pojadą na wycieczkę po naszej gminie. Przewodnikiem będzie Burmistrz Szymon Matyja.

Konkurs wiedzy ogólnej o tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora organizowany jest co roku przez Regionalny Ośrodek Kultury. W tym roku do konkursu przystąpiły cztery drużyny. Szkoła w Zatorze wystawiła drużynę w składzie: Martyna Kliś – kandydatka na Burmistrza, Katarzyna Syrek, Aleksandra Nykiel i Julia Kajfasz. Poza konkursem szkołę reprezentowały też śpiewające: Ksenia Sendera i Antonia Panek. Zespołem opiekowała się Małgorzata Bernowska.

Szkołę w Podolszu reprezentowali: Dominik Adamski – kandydat, Julia Halbina, Maria Żydek i Wojciech Janik. Opiekunem zespołu z Podolsza była Marta Gierek. Kandydatem ze szkoły w Smolicach był Kacper Szymborski. Wspierały go: Hanna Smurzyńska, Lena Mruczek i Natalia Piotrowska. Opiekunem uczniów ze Smolic była Renata Nocula. Zwycięska drużyna z Graboszyc pracowała w składzie: Leon Jurasz – kandydat, Gabriela Grubka, Aleksandra Bałuch i Nikola Grabowska. Zespołem opiekowała się Barbara Żmuda.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie lada wiedzą z kilku dziedzin, przede wszystkim jednak pytania dotyczyły naszej gminy i Doliny Karpia. Po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyły Graboszyce, drugie miejsce zdobyła szkoła w Zatorze, a trzecie miejsce przypadło Smolicom i Podolszu. Nagrody wręczył Burmistrz Zatora Szymon Matyja.

W nagrodę, oprócz pamiątkowych dyplomów i upominków, uczestnicy konkursu wezmą udział w wyprawie po naszej gminie. Ich przewodnikiem będzie Burmistrz. Zwycięska drużyna otrzyma także klucze do bram miasta na czas obchodów Święta Karpia.

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.9 °
17.5 °
91 %
2.7kmh
96 %
niedz.
19 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
21 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -