18.4 C
Zator
niedziela, 16 czerwca 2024
- REKLAMA -

Komunikat dotyczący debaty nad Raportem o Stanie Gminy w 2022 roku

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Komunikat Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zatorze dotyczący przedstawienia przez Burmistrza  Zatora  Raportu o Stanie Gminy Zator w 2022 roku i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad Raportem

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Zatora zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie Miejskiej w Zatorze Raport o Stanie Gminy Zator za poprzedni rok.
Na sesji Rady Miejskiej w Zatorze, która odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Zatorze w  dniu 30 maja 2023 r. o godzinie 14.00 Burmistrz Zatora przedstawi Raport o Stanie Gminy Zator, który obejmować będzie podsumowanie działalności Burmistrza Zatora w roku 2022, a w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy.
Rada Miejska w Zatorze rozpatrzy Raport o Stanie Gminy na sesji w dniu 30 maja 2023 roku o godz. 14.00, na której podejmowana będzie również uchwała w sprawie udzielenia Burmistrzowi Zatora absolutorium z wykonania budżetu za rok 2022.
Raport rozpatrywany będzie na sesji w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym Raportem o Stanie Gminy przeprowadzona zostanie debata, w której oprócz radnych, będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 mieszkańców Gminy Zator, chyba że Rada Miejska w Zatorze postanowi o zwiększeniu tej liczby.
Po zakończeniu debaty nad Raportem o Stanie Gminy, Rada Miejska w Zatorze zagłosuje nad udzieleniem Burmistrzowi Zatora wotum zaufania.
Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad Raportem o Stanie Gminy składa do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zatorze swoje pisemne zgłoszenie, zawierające podpisy, co najmniej 20 osób udzielających poparcia zgłaszającemu się do udziału w debacie.
Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu roboczym poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany Raport o Stanie Gminy – a więc do dnia 29 maja 2023 r. Mieszkańcy będą mogli zabrać głos według kolejności wpływu zgłoszeń do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zatorze.

Zgłoszenia mieszkańców Gminy Zator do udziału w debacie nad Raportem o Stanie Gminy Zator, przyjmowane będą do dnia 29 maja 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Zatorze – w godzinach pracy Urzędu, za pośrednictwem Biura Obsługi Urzędu Miejskiego w Zatorze.

                                                                                                                                 Zapraszam do udziału w sesji i debacie Miejskiej w Zatorze    

 

                                                                                                                                                                                                                                Przewodniczący Rady 

                                                                                                                                                                                                                                dr inż. Stanisław Orlicki

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.9 °
17.5 °
91 %
2.7kmh
96 %
niedz.
19 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
21 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -