24.7 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Kompletnie pijany podolszanin opiekował się dziećmi na zatorskim rynku

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 10 maja 2015 policjanci wszczęli dwa postępowania wobec nieodpowiedzialnych rodziców, którzy będąc w stanie nietrzeźwym mieli pod opieką swoje dzieci.

Do pierwszej interwencji doszło w nocy z 9/10 maja 2015 około godziny 23.50 gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z oświęcimskich mieszkań. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres gdzie zastali kłócące się, nietrzeźwe małżeństwo 49 – letniego mężczyznę oraz jego o osiem lat młodszą żonę, a także troje dzieci w wieku 7, 9 i 12. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci oddali dzieci pod opiekę rodziny, natomiast ich rodzice trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u mężczyzny wykazało 2,20 promile alkoholu, natomiast u kobiety 1,99 promila alkoholu.

Tego samego dnia o godzinie 19.00 na zatorskim rynku policjanci interweniowali wobec kolejnego nietrzeźwego ojca, 35 – letniego mieszkańca Podolsza, który miał pod opieką dwoje swoich dzieci w wieku 4 i 12 lat. Jego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, natomiast jego dzieci zostały przekazane pod opiekę matki.

Wobec nietrzeźwych rodziców zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia małoletnich na utratę życia bądź zdrowia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto o zdarzeniu zostanie powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich, który może rodzicom ograniczyć władzę rodzicielską.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
24.7 ° C
25.2 °
22.7 °
56 %
3.8kmh
86 %
niedz.
25 °
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -