babia góra zaginęli turyści
fot. bgpn.pl

W sobotę, 3. stycznia 2015 r. czwórka turystów wyruszyła na szczyt Babiej Góry. Postanowili rozbić biwak i spędzić tam całą noc, aby o poranku wrócić do schroniska. Niestety intensywne opady śniegu sprawiły, że szlaki zostały zasypane, a biwakowicze stracili orientację w terenie.

Kiedy próby odnalezienia drogi powrotnej nie przynosiły rezultatów, a temperatura spadła do 10 stopni poniżej zera, turyści zdecydowali się zadzwonić po pomoc do GOPR-u. Nie mieli jednak szczegółowych informacji na temat miejsca swojego pobytu, więc dwudziestu ratowników wyruszyło w poszukiwania zdając się przede wszystkim na szczęście.

Tym razem los był po stronie zaginionych. W drodze na szczyt Babiej Góry grupa ratownicza natrafiła na dwójkę zaginionych turystów. Ci poinformowali ich, że druga para znajduje się jeszcze wyżej, ponieważ kobieta nie była w stanie kontynuować zejścia.

Wkrótce udało się zlokalizować pozostałą dwójkę. Wspomniana turystka była wyziębiona i pozbawiona sił, dlatego ratownicy musieli użyć noszy do bezpiecznego transportu. Cała grupa przyjaciół bezpiecznie dotarła do schroniska na Markowych Szczawinach.

To nie pierwszy tego przypadek w bieżącym sezonie. Całkiem niedawno z Babiej Góry ratownicy znosili w ciężkim stanie trzech turystów z Mysłowic. W wyższych partiach gór pokrywa śniegu może osiągać nawet 100 cm. Wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here