16.2 C
Zator
sobota, 25 maja 2024
- REKLAMA -

Już w 2022r. ENERGYLANDIA parkiem numer 1 na ŚWIECIE! Konferencja prasowa – plany inwestycyjne.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dziś (22.10) w zatorskim Parku Rozrywki Energylandia odbyła się konferencja prasowa podsumowywująca sezon 2021. Spotkanie rozpoczęło się wspaniałym widowiskiem świateł. A następnie rąbek tajemnicy został uchylony… Przedstawiono najbliższe plany inwestycyjne.

Zatem, co szykuje największy park w Europie (pod względem ilości rollercoasterów) na rok 2022? Dowiedz się poniżej! 

sweet_Valley
sweet_Valley

SWEET VALLEY – KOLEJNA (SIÓDMA) STREFA ENERGYLANDII

Premierą nadchodzącego sezonu 2022 będzie słodka dolina – Sweet Valley. Nowa strefa to kraina zbudowana z lizaków, tabliczek czekolady i waty cukrowej.

Jej teren obejmował będzie aż 4 ha powierzchni i wyposażony będzie w 10 atrakcji, wśród których znajdziemy dwa familijne roller coastery: Choco Chip Creek oraz Honey

Choco_chip_creek
Choco_chip_creek

Harbour.

Ten pierwszy to główna atrakcja nowej strefy. Jego długość będzie wynosić aż 1200 metrów (blisko tyle co trasa Zadry czy Abyssusa (1316 m))! Tzw. junior coaster to pociąg przypominający lokomotywę parową oraz wagoniki. Podróżując po konstrukcji wysokiej na 16,5 metra osiągniemy prędkość 55 km/h.

W cukierkowej krainie pojawi się, także Candy Carousel – wiedeńska karuzela, symbol parków rozrywki. Bajkowy klimat Sweet Valley wprowadzi Crazy Barn, czyli szalony domek, przypominający stodołę, lecz zainstalowany na… kurzej łapce! Lubiący obroty, wznoszenia i nachylenia odnajdą się w tym miejscu doskonale!

Amatorów atrakcji wodnych zaciekawi Choco Valley Mini Tour, czyli niewielkie gondole poruszające się po spływie wodnym.

sweet_Valley_Lollipop_Farm
sweet_Valley_Lollipop_Farm

Poruszając się po słodkiej dolinie trafimy do Lollypop Farm stylizowanej farmie lizaków, przez którą przemierzymy pojazdami a’la ciągniki rolnicze. Wpleciona tutaj będzie, także szósta atrakcja Tree Grove – interaktywna karuzela stylizowana na stare drzewo.

Wizualnie centralną atrakcją strefy będzie zakręcona karuzela Tea and Treats, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób.

Podobnie jak w pozostałych strefach Parku, także tutaj znajdą się obiekty gastronomiczne i sklepiki ze smakołykami i gadżetami oraz plac zabaw dla dzieci Annual Sweet Market, będący swoistym słodkim ryneczkiem.

DWA ETAPY – ATRAKCJE + COŚ ZUPEŁNIE NOWEGO!

Odsłonięcie Strefy Sweet Valley planowane jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada prezentację atrakcji do użytku Gości, znów drugi zakłada zbudowanie wielofunkcyjnego obiektu o nazwie Sweet Valley Town Hall. Będzie to ogromny budynek restauracji i teatru w jednym, który pomieści jednorazowo, aż 1000 osób! Powstanie tam przestrzeń do organizowania spotkań i konferencji biznesowych, ale co najważniejsze kolacji z widowiskowymi pokazami, tak popularnymi wśród zachodnich parków rozrywki.

A CO DALEJ Z NOWOŚCI?

Energylandia planuje również stworzyć kryty park wodny oraz hotel w stylu skandynawskim.

Winter_Kingdom
Winter_Kingdom

WINTER KINGDOM OD 26 LISTOPADA W ENERGYLANDII POJAWI SIĘ NAJWIĘKSZY W POLSCE OGRÓD ŚWIATEŁ!

Park Rozrywki Energylandia od 26 listopada do 23 grudnia przeistoczy się w zimową krainę. Goście Parku będą mogli przyjść na Jarmark Bożonarodzeniowy, zwiedzić największy w Polsce Ogród Świateł stworzony z iluminacji atrakcji i świetlnych uliczek oraz bawić się na wielu innych specjalnie przygotowanych atrakcjach pasujących do zimowego i przedświątecznego klimatu. Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się potężne lodowisko, snowtubing, jarmark bożonarodzeniowy, świąteczne widowiska, warsztaty zdobienia pierników, a całość uświetni zimowa parada i spotkania z Mikołajem.

Winter_Kingdom
Winter_Kingdom
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
16.2 ° C
19.1 °
14.5 °
90 %
2.7kmh
96 %
sob.
15 °
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -