9.1 C
Zator
sobota, 2 marca 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Środki z Budżetu Państwa na przebudowę ulicy Parkowej

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
Gmina Zator otrzymała zapewnienie środków z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Parkowej w Zatorze. Rozbudowa drogi będzie realizowana na podstawie tzw. ZRID-u (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej). 

W wyniku po przetargowych oszczędności w skali kraju, pojawił się we wrześniu dodatkowy nabór wniosków na rok 2020 (z realizacją do końca 2021). Nie wszystkie powiaty i gminy złożyły wnioski, często nie spodziewając się dodatkowego naboru jeszcze w tym roku, nie mając przygotowanych dokumentacji gwarantujących realizację inwestycji w tak krótkim czasie lub własnych środków na realizację zadania.

Ostatecznie w naszym województwie wszystkie wnioski złożone w dodatkowym naborze do FDS otrzymały dofinansowanie. Jego poziom (od 50 do 80% ) zależał od zamożności  gminy. Zatorska inwestycja będzie jedną z największych finansowanych w tym rozdaniu ze środków Funduszu w naszej okolicy.

Planowana inwestycja obejmuje roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, budowę warstwy konstrukcyjnej nawierzchni jezdni, krawężniki, chodnik, przepust drogowy, kanalizację deszczową oraz inne roboty (m. in. przebudowę rowu, roboty w zakresie linii energetycznych).

Aktualnie jesteśmy po otwarciu ofert w przetargu i najtańsza ze złożonych ośmiu ofert wykonania całej inwestycji opiewa na niespełna 1,1 miliona złotych. Oznacza to, że faktycznie skonsumujemy tylko część przyznanych środków (dofinansowanie do 50 % kosztów inwestycji), ale równocześnie wydamy z budżetu gminy znacznie mniej pieniędzy niż zakładano (kosztorysowa wartość zadania, to ponad  2,4 miliona zł).

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.1 ° C
11.5 °
8 °
84 %
1.8kmh
98 %
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
16 °
wt.
9 °
śr.
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -