19.1 C
Zator
czwartek, 6 października 2022
- REKLAMA -

Już od sierpnia pospacerujemy po zatorskim parku.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Urząd Miejski w Zatorze informuje, że na terenie parku w Zatorze trwają prace mające na celu jego udostępnienie mieszkańcom gminy. Wszystkie prace prowadzone są w uzgodnieniu z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Krakowie.

W marcu br. z uwagi na zły stan fitosanitarny wykonano wycinkę 50 drzew oraz usunięto karpy po wcześniej wyciętych drzewach. W najbliższych dniach rozpoczną się prace pielęgnacyjne 29 drzew, których uschnięte konary zagrażają bezpieczeństwu. Zakończenie tych prac z jednoczesnym otwarciem parku dla spacerujących (bez nowych inwestycji) planowane jest na początku sierpnia.

Niezależnie od w/w działań, gmina jest na etapie uzgadniania z Konserwatorem Zabytków koncepcji rewaloryzacji parku, która między innymi określa przebieg przyszłych alejek. Po zaakceptowaniu koncepcji rozpoczną się prace projektowe. Projekt oprócz rozwiązań w zakresie nowej zieleni będzie uwzględniał także materiał z którego będą wykonane alejki,  usytuowanie i rodzaj oświetlenia oraz obiekty małej architektury. Po uzyskaniu decyzji zezwalającej na prowadzenie robót, prawdopodobnie jesienią 2022 r. rozpoczną się prace budowlane, których efektem będzie podniesienie funkcjonalności i atrakcyjności terenu parku.

Info UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
pochmurnie
19.1 ° C
19.9 °
18.7 °
58 %
3.3kmh
24 %
czw.
19 °
pt.
20 °
sob.
20 °
niedz.
14 °
pon.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -