11.5 C
Zator
czwartek, 23 marca 2023
- REKLAMA -

Informacja w sprawie sprzedaży węgla przez Gminę Zator

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W związku z rządowym projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe – Burmistrz Zatora informuje, że Gmina Zator przystępuje do zakupu węgla dla mieszkańców Gminy Zator i w związku z tym, dokonuje WSTĘPNEGO oszacowania zapotrzebowania na węgiel wśród mieszkańców gminy.

Zgodnie z przyjętym przez Sejm RP projektem ustawy regulującej dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego:

  • do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022r. poz. 1692 ze zm.).
  • zakup preferencyjny jest możliwy jeżeli wnioskodawca nie nabył paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak będzie określona w rozporządzeniu.
  • aby kupić węgiel od samorządu (według posiadanych obecnie informacji będzie to wyłącznie węgiel importowany), mieszkańcy będą składali do Burmistrza Zatora stosowny wniosek o zakup preferencyjny.
  • maksymalna ilość paliwa stałego możliwa do zakupienia to 2 tony (według obecnych danych).

Wstępną pisemną deklarację należy złożyć do 2 listopada 2022 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Zatorze, Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator osobiście, listownie (decyduje data stempla pocztowego) lub na adres e-mail gmina@zator.pl.

Wstępna deklaracja dostępna jest na dzienniku podawczym lub do pobrania poniżej.
Sprzedaż węgla — deklaracja.pdf

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem 33 8412215 wew. 28 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Zatorze.

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11.5 ° C
14.5 °
9 °
70 %
3.1kmh
100 %
czw.
19 °
pt.
20 °
sob.
12 °
niedz.
14 °
pon.
9 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -