Jak zarobić na blackjack w Polsceu 2023

  1. Prawdopodobieństwo Wygranej W Kasynie W Polsce W 2023 Roku: Cudzoziemcem niebędącym rezydentem jest cudzoziemiec, który nie zdał testu zielonej karty lub testu istotnej obecności.
  2. Jak Grać W Blackjack Na Żywo Na Pieniądze Poradnik - WR jest 30x zarówno na kwotę depozytu i bonusu i można grać tylko na automatach i grach specjalnych.
  3. Dzisiejsze Wyniki Losowania Mini Lotto: Możesz grać online w bakarata na prawdziwe pieniądze w jednym z zalecanych kasyn wymienionych powyżej.

Ruletka za darmo bez rejestracji

Zagraj W Blackjack W Polsce W Kasynie 2023
Wyjaśnienie przyszło przez rzecznika LPGA podczas wywiadu z NJ Online Gambling.
Czy Gry Hazardowe Online Są Legalne W Polsce
Gry są często regulowane i testowane przez zewnętrzne organy regulacyjne, aby upewnić się, że generator liczb losowych jest dokładny.
To miejsce, w którym jego mieszkańcy będą protestować o wszystko.

Rejestracja w kasynie spiny bonusowe

Nowe Maszyny Hazardowe Online Na Których Można Wygrywać Prawdziwe Pieniądze Poprzez System Paypal
Return To Player (RTP) lub współczynnik wypłat wyraża procent, w którym gracz może otrzymać Nadgodziny podczas kręcenia.
Poker Na Dwie Karty Zasady
Zawsze śmierdzi, gdy dwa pierwsze bębny nie wyrównają się, ale zawsze jest szansa na wygraną za pomocą Scatterów.
Sprawdz Wygrana Eurojackpot

21.8 C
Zator
wtorek, 3 października 2023
- REKLAMA -

Informacja dla mieszkańców bez przyłącza sieci kanalizacyjnej

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Informacja dla właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator, które nie są przyłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej

Burmistrz Zatora przypomina właścicielom nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator, które nie są przyłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej, o podanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2023 r. do Urzędu Miejskiego w Zatorze (osobiście lub listownie) informacji dotyczącej wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych (pojemność w m3 i technologia wykonania) lub przydomową oczyszczalnię ścieków oraz do udokumentowania posiadania umowy i dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych lub osadów z przydomowej oczyszczalni ścieków.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2022r. poz. 2519 z późn. zm.):
Art. 5.  1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
2)    przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub, w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych; przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych;
3a) gromadzenie nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych;
3b)  pozbywanie się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych w sposób zgodny z przepisami ustawy i przepisami odrębnymi.
Art. 6. 1. Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych, oraz właściciele nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, wykonując obowiązek określony w art. 5 ust. 1 pkt 3b, są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez:
1) gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych lub
– przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.
W przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie złoży we wskazanym terminie stosownej informacji, zostanie przeprowadzona kontrola wykonania obowiązków przy udziale Policji.
Art. 6. 5a. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta kontroluje:
1)    posiadanie umów, o których mowa w ust. 1;
2)    zgodność postanowień umów, o których mowa w ust. 1 pkt 2, z wymaganiami określonymi w regulaminie oraz ze sposobem określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 4a ust. 1;
3)    dowody uiszczania opłat za usługi, o których mowa w ust. 1, lub inny sposób udokumentowania wykonania obowiązków, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 3b.
Art. 6. 5aa. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta jest obowiązany prowadzić kontrolę, o której mowa w ust. 5a, co najmniej raz na dwa lata zgodnie z planem kontroli, określającym co najmniej wykaz podmiotów podlegających kontroli w okresie kontrolowanym.
Na podstawie art. 10 ww. ustawy:
2. Kto nie wykonuje obowiązków wymienionych w art. 5 ust. 1
– podlega karze grzywny.
2a. Karze określonej w ust. 2 podlega także ten, kto nie wykonuje obowiązków określonych w regulaminie.
W razie ujawnienia, że właściciel nieruchomości, która nie jest przyłączona do istniejącej sieci kanalizacyjnej:
– nie wyposażył nieruchomości w zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe lub przydomową oczyszczalnię ścieków,
– nie zawarł umowy na opróżnianie zbiornika bezodpływowego lub usuwanie osadów z przydomowej oczyszczalni ścieków może zostać ukarany grzywną w wysokości do 500 zł, a na drodze sądowej do 5000 zł.

Mając na względzie obowiązki nałożone na samorządy, które wynikają bezpośrednio z przepisów prawa regulujących kwestie związane z gromadzeniem i usuwaniem nieczystości ciekłych, jak i dobro ogółu oraz naszego lokalnego środowiska informujemy, że Gmina będzie przeprowadzała kontrole nieruchomości niepodłączonych do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Kontrole rozpoczną się po zakończeniu wyznaczonego powyżej terminu. Podczas kontroli właściciel nieruchomości zobligowany będzie do okazania zawartej umowy na wywóz nieczystości ciekłych oraz dowodów uiszczania opłat (faktury, rachunki, paragony) za usługę odbioru ścieków lub serwisu przydomowej oczyszczalni ścieków. Kontrole każdej nieruchomości będą odbywać się systematycznie co dwa lata. Zatem dowody wywozu należy przechowywać przez okres co najmniej 2 lat w celu ich okazania podczas kontroli.

Właściciele nieruchomości, którzy nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków powinni to uczynić niezwłoczne.
Właściciele nieruchomości zobowiązani są do korzystania z usług firm, które posiadają stosowne zezwolenie Burmistrza Zatora.

Wykaz przedsiębiorców, którzy posiadają aktualne zezwolenie na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Zator:
1)      Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o., Zator, ul. Zamkowa 4
2)      WC SERWIS Polska sp. z o.o. sp. k., Zabrze, ul. Szybowa 2
3)      mToilet Sp. z o.o., Warszawa, ul. Toruńska 31
4)      Wioletta Zaleńska USŁUGI KOMUNALNE-WYWÓZ NIECZYSTOŚCI PŁYNNYCH, Zagórze, ul. Posada 3
5)      KRIS-TRANS-EKO WYWÓZ NIECZYSTOŚCI PŁYNNYCH Krzysztof Wiercimak, Wadowice, ul. Karmelicka 55

Na podstawie dostarczonych przez Państwa informacji, Gmina zaktualizuje wymaganą przepisami prawa ewidencję zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków, a zebrane dane pozwolą zobrazować potrzebę budowy nowych odcinków kanalizacji sanitarnej w perspektywie najbliższych lat.

Burmistrz Zatora

nieczystości ciekłe – ankieta.pdf
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
21.8 ° C
25.3 °
19.6 °
56 %
4.4kmh
38 %
wt.
23 °
śr.
18 °
czw.
18 °
pt.
18 °
sob.
20 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -