10 C
Zator
czwartek, 28 marca 2024
- REKLAMA -

Gwarancje dla młodzieży – równi na rynku pracy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
rowninarynku-ico1
rowninarynku-ico2
rowninarynku-ico3

GWARANCJE DLA MŁODZIEŻY

RÓWNI NA RYNKU PRACY

Beneficjentem może być osoba:

  • wieku 18-24 lat
  • nieucząca się
  • niepracująca, bezrobotna, długotrwale bezrobotna, bierna zawodowo
  • niemająca  kwalifikacji zawodowych lub mająca kwalifikacje za niskie albo niedostosowane do potrzeb rynku pracy

W trakcie trwania projektu – do 31 grudnia 2015 r. – jego beneficjenci otrzymają różnego rodzaju wsparcie, które pozwoli im znaleźć ofertę zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu w ciągu czterech miesięcy od zakończenia kształcenia formalnego lub utraty pracy – zgodnie z założeniami Europejskiej inicjatywy  „Gwarancje dla młodzieży”.
Przede wszystkim młodzież jest objęta opieką pedagogiczną ze strony osób mających odpowiednie przygotowanie, w tym i doświadczenie, do pracy z młodymi ludźmi, a szczególnie z osobami nieaktywnymi. Główną formą wsparcia jest pomoc zindywidualizowana nakierunkowana na budowanie własnej wartości beneficjentów, ich umiejętności społecznych oraz zdobycie nowych umiejętności przydatnych w ubieganiu się o pracę. Oprócz pomocy indywidualnej, beneficjenci przejdą grupowe treningi umiejętności społecznych.

W ramach wsparcia aktywizująco-doradczego uczestnicy wezmą udział w zajęciach z doradcami zawodowymi oraz psychologami, które pozwolą im na wybór odpowiedniego, zgodnego z ich predyspozycjami, szkolenia zawodowego lub kursu, jak również pomogą w przygotowaniu ich do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Beneficjenci mogą się szkolić w bardzo wielu zawodach, np. kelnera-barmana, spawacza, przedstawiciela handlowego, fryzjera, sprzedawcy, kosmetyczki, wizażystki, florystyki, operatora wózka widłowego. Po zakończonym kursie lub szkoleniu zostaną skierowani na staże zawodowe, pozwalające im na nabycie umiejętności praktycznych. Przez cały okres stażu będą dostawać stypendium. Dostaną także możliwość podjęcia zatrudnienia u współpracujących z OHP przy realizacji projektu pracodawców.
Niemniej ważne są inne kursy i szkolenia, również poszukiwane przez pracodawców, jak np. języka obcego, komputerowe (w tym ECDL – European Computer Driving Licence, Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych), prawa jazdy kat. B, przedsiębiorczości.

Efektem realizacji projektu będzie nabycie, podwyższenie lub zmiana kwalifikacji zawodowych jego beneficjentów, wzrost umiejętności społecznych w obszarze komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji, nabycie umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego, wiedzy w zakresie technik i metod poszukiwania pracy, w wyniku czego beneficjenci powinni podjąć zatrudnienie lub założyć własną działalność gospodarczą.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, otrzymują zwrot kosztów za dojazd na zajęcia oraz posiłki w trakcie zajęć przewidzianych w projekcie.
Projekt jest realizowany między innymi przez  6 – 17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu, przy ulicy Partyzantów 1

Telefon kontaktowy: 33 474 12 15

E–mail: oswiecimohp@interia.pl

Ewelina Sikora

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
10 ° C
12 °
8.9 °
65 %
1.8kmh
98 %
czw.
10 °
pt.
16 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
25 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -